Gęsi czy guślaki

Opowieści i doświadczenia związane z naszymi "mniejszymi braćmi i siostrami". Zwierzęta gospodarskie i dzikie.

Moderator: Hipka

Gęsi czy guślaki

Postprzez Hipka » 30 Sie 2011, 20:09

W lipcu nasz zwierzyniec powiększył się o parkę gąsek łabędziodziobych, mój mąż miał taką zachciankę. Nie wiem dobrze dlaczego, bo oczywiście nie wchodzi w grę zamiana ich na pieczeń, jajek dają mało i dopiero po 2 latach a skubać "na żywca" też ich nie będę, bo dla gęsi to ból i tortura. Narazie godnie spełniają swoją rolę ulubieńców. Trzymają się podwórka, przychodzą na wołanie, podnoszą alarm, kiedy zbliża się jakiś intruz. I przede wszystkim są przezabawne, wszystkiego ciekawe, wszystko muszą sprawdzić, obejrzeć i przedyskutować między sobą. Przekomicznie to wygląda, kiedy tak spacerują kołyszącym się krokiem i coś tam do siebie pogadują, skłaniając głowy jedna do drugiej.
Kiedyś Luna przestraszyła gasiorka i uderzył się boleśnie w łapkę, od tej pory maja przed nią respekt. Raz zamykałam kurnik, a Luna przywlokła się za mną. Gąsiorek na ten widok chciał uciec, a tu nie ma gdzie... Ale od czego pomyślunek :D
Schował głowę między kurki siedzące na grzędzie i już poczuł się bezpiecznie. Taki struś :D :lol: Poza tym strasznie się szarogęsią na podwórzu, jeszcze tylko trochę respektu mają dla koguta, a tak to wszystkich, nawet biednego Tikiego rozstawiają po kątach :lol:
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Re: Gęsi czy guślaki

Postprzez Anachoreta » 31 Sie 2011, 08:29

Widać po minach, że bardzo stanowcze.
Trochę podobne do gęgaw.
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Wróć do Świat zwierząt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość