nadwyzka zwierzat

Opowieści i doświadczenia związane z naszymi "mniejszymi braćmi i siostrami". Zwierzęta gospodarskie i dzikie.

Moderator: Hipka

nadwyzka zwierzat

Postprzez dominika » 30 Lis 2014, 18:40

Jakie rozwiazania widzicie z nadwyzka zwierzat? Kury przewaznie masz pol kur pol kogutow potrzebuje tylko jednego koguta na 12 kur, ja poprostu wydaje nadwyzke kogutow miesozerca. Jak poradzic sobie w inny sposob?
Kozy to samo nie mam problemu ze sprzedarza koz ale koziolki zajmuje to znacznie dluzej.
Jak Wedrussowie radzili sobie z kotami i psami bez steryzylizacji? Ma ktos jakies jakies pomysly?
dominika

Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Re: nadwyzka zwierzat

Postprzez Paulina » 01 Gru 2014, 01:00

A jaki jest problem ze sterylizacją?
Paulina

Miejscowość: Lublin
Połówki: Szukam swojej połówki ♂

Postprzez dominika » 01 Gru 2014, 04:49

Paulina napisał(a):A jaki jest problem ze sterylizacją?

Nie mam problemu ze sterylizacja, moje koty sa wysterylizowane. Po prostu zastanawialam sie jak kiedys sobie z tym radzono.
dominika

Postprzez Baccalus » 02 Gru 2014, 10:29

Wydaje mi się, że Wedrusi nie mieli kotów i psów. Na pewno były sobie np. żbiki i wilki. Nie wyobrażam sobie, żeby taki zdegenerowany jamnik znalazł miejsce w tajdze Anastazji, podobnie jakiś Klakier.
Z lektury Anastazji wywnioskowałem, że oczekiwany stan Rodoziemia to stan, w którym wszystko samo się reguluje. Wilk sam się myje a nie my robimy mu kąpiel, sam się włóczy i znajduje słabe zwierzęta, które zjada. Kozy, owce same sobie szukają pod śniegiem traw, pędów, itp. No bo przecież Wedrusi nie potrzebowali ubrań, jak Anastazja. Chyba, że ona jest jeszcze mocniejsza niż tamci.
Baccalus

Postprzez apek » 02 Gru 2014, 15:54

Paulina napisał(a):A jaki jest problem ze sterylizacją?

Ze sterylizacją jest kilka problemów. Każdy normalny mężczyzna i każda kobieta, na myśl na tym, że miałby/miałaby zostać wysterylizowana, .........aż ciarki chodzą po plecach. Nikt normalny nie dałby sobie wyciąć tego i tamtego :) Zwierzęta również nie są szczęśliwe, gdy im się to robi. Normalny kocur łazi, ma swoje terytorium, walczy i żyje pełną piersią. Po kastracji, jest to puchata przytulanka leżąca na słońcu, którą normalne kocury traktują jak anomalię, często są wobec kastrata agresywne. I to samo, po analogii, tyczy się innych zwierząt, sterylizacja to bardzo silna ingerencja w życie zwierzęcia, robiona dla wygody lub z powodu niekompetencji człowieka.
Chociaż nie potrafię podać rozwiązania na dany moment, to myślę, że nie można się zatrzymywać na myśli "sterylizacja jest ok", bo to rozwiązanie tymczasowe i niedoskonałe. Trzeba szukać dalej... A jest to bardzo ważna kwestia. W wolnym czasie zobaczę, co piszą o tym na rosyjskim forum.
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez dominika » 02 Gru 2014, 18:18

Baccalus napisał(a): No bo przecież Wedrusi ie potrzebowali ubrań, jak Anastazja. Chyba, że ona jest jeszcze mocniejsza niż tamci.

Nie wiem czy pamietasz opis slubu ksiazka 8.2) kiedy odwiedzali inne gospodarstwa ale twoj kot ma madre spojrzenie czy koszule ktora Lubomira utkala. Ja uwazam, ze Anastazja jest mocniejsza. Wedrussowski styl zycia jest by przyspieszyc nasza mysl bysmy mogli odkryc swoj potencjal.

apek napisał(a):
Chociaż nie potrafię podać rozwiązania na dany moment, to myślę, że nie można się zatrzymywać na myśli "sterylizacja jest ok", bo to rozwiązanie tymczasowe i niedoskonałe. Trzeba szukać dalej... A jest to bardzo ważna kwestia.

Tez tak czuje, ze musza byc jakies lepsze rozwiazania. Nie moge wymislic jakie? Mam 5 kaczek, 1 kaczory, 4 kaczki rano sa wypuszczane i maja 0.5ha do biegania. W okresie godowym samiczki sa wymeczone przez kaczora piora powyrywane ciagle uciekaja, nawet jak siedza na jajach on nie daje odporu, to samo z kogutami/kurami nie widze tu opcji zeby miec po rownej liczbie samice/samce.
dominika

Postprzez Paulina » 02 Gru 2014, 18:48

Apek, zgodzę się z Tobą, ale nie trzeba każdemu przypominać, że sterylka ma też dobre strony (np u suk w podeszłym wieku). Zgodzę się też z tym, że jest to ułatwienie, ale redukuje się tym sposobem liczbę "bezdomnych" zwierząt. Dawno została zaburzona populacja zwierząt domowych przez nadmierne rozmnażanie i nie widzę na dzień dzisiejszy nic złego w sterylizacji.
Dominika, właśnie zawsze był z tym problem, dlatego koguty lądują w rosole lub te mniejsze z ferm jajek-w pasztecie :(.
Paulina

Miejscowość: Lublin
Połówki: Szukam swojej połówki ♂

Postprzez apek » 02 Gru 2014, 21:09

Hej Paulina,

Dlatego nie mówię, że sterylizacja jest zła, bo w różnych wypadkach może pomóc. Sam mam kotkę, która rodziła kociaki 2 razy, ale teraz bierze hormony, żeby nie zajść w ciążę znowu, bo inaczej co pół roku młode by miała i trzeba by wokół tego chodzić (mieszkamy w bloku), więc zapewne będziemy za jakiś czas sterylizować.

Mówię tylko, że trzeba szukać innych rozwiązań, bo to jest dość krótkowzroczne i do "świetlanej przyszłości" nie bardzo pasuje ;) Na pewno coś wymyślimy.
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez EterycznyLas » 05 Sty 2015, 14:45

Moim zdaniem dla zwierząt które są nadwyżką powinny być tworzone ogrody zoologiczne, najczęściej są to samce zwierząt więc problem przyrostu zwierząt w zoo by nie istniał. Zwierzęta z Polski nie koniecznie musiałyby być w Polsce, tak aby inne narody mogły oglądać zwierzęta które u nich nie występują.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Miejscowość: Świdnik, Polska
Połówki: Szukam swojej połówki ♀
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Wróć do Świat zwierząt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość