zima w schronisku

Opowieści i doświadczenia związane z naszymi "mniejszymi braćmi i siostrami". Zwierzęta gospodarskie i dzikie.

Moderator: Hipka

zima w schronisku

Postprzez iskierka » 16 Lis 2012, 18:36

apel do wszystkich ludzi dobrego serca

zima w schronisku to najcięższy czas dla przebywających tam psiaków i kociaków.
stara kołdra, lekko podarty koc, nieużywana od wielu lat poducha - to wspaniały prezent na zimowe mroźne noce.
w imieniu tych boskich stworzonek proszę, "przelećcie" swoje szafy i komody - na pewno znajdzie się coś niepotrzebnego, z czego pracownicy schroniska mogliby zrobić użytek!

dzięki! :)
iskierka

Re: zima w schronisku

Postprzez Indiragandi » 06 Gru 2012, 20:20

Najtaniej, najszybciej i chyba najlepiej można zrobić psu lub kotu legowisko z worka wypchanego słomą lub sianem. Schroniska posiadają dofinansowania, myślę że stać je na to by kupić kilkanaście worków po zbożu (ok 1zł koszt worka) i jedną belę słomy np. owsianej bo jest miękka. Wypchać dobrze te worki i psy oraz koty mają fajne ekologiczne legowiska jak ta lala :)
Indiragandi

Postprzez Raf » 09 Gru 2012, 00:15

W słomie będą miały najcieplej. Tylko żeby na to wpadli ludzie w tych schroniskach.
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez apek » 09 Gru 2012, 18:53

Wczoraj zrobiłem budę ze styropianu dla takiego podwórkowego kota co się kręci pod blokiem. Na razie nie chce włazić, bo za bardzo sobie upodobał poprzednią (którą mu zrobiłem jesienią), niestety była tam wielka dziura - inaczej kot nie czuł się bezpiecznie i nie chciał wchodzić. Wychodzi na to że w nowej też będę musiał wyciąć większą dziurę, i tyle na temat ciepełka i izolacji :-) - słoma fajny pomysł, też na to wpadłem ale dopiero po robocie 8-)

P.S właśnie przyszła sąsiadka, próbowała wcisnąć tego grubego kota do środka i oczywiście nie chciał, wielką dziurę pośrodku styropianu właśnie wyciąłem :)
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez Indiragandi » 09 Gru 2012, 21:42

Styropian nie jest ciepły. To tylko izolator. Jeśli jest wielka dziura - to w środku styropianowej budy będzie tak samo zimno, jak wokół niej.
Jeśli tam macie blok, to możecie kota wpuścić do piwnicy, ustawić mu tam kuwetę z piachem, by nie robił gdzie popadnie, i ustawić miskę z karmą, położyć coś miękkiego - stary koc, wypchany starymi szmatami lub słomą worek - by miał legowisko. A i warto powiesić kartkę z prośbą do mieszkańców domu, by resztki obiadowe znosili kotu do tej miski. Przekonać ich, że to w ich interesie leży, aby kot polował w piwnicy na szczury, jeśli chcą, by ich ziemniole przetrwały zimę bez zżarcia przez gryzonie :)
Indiragandi

Postprzez Indiragandi » 12 Gru 2012, 09:18

Apek - wszystkiego dobrego z okazji urodzin :) Abyś miał kiedyś wielki dom, w którym zmieszczą się wszystkie koty którym chcesz pomóc :)

A propos kotów - moje się grzeją pod moim megapiecem... :)) Zajęły stanowiska na pieńkach vis a vis pieca, rozpłaszczyły się lubieżnie i suszą się przy tym piecu od kilku dni :) Nawet spaniem w łóżkach u boku ludzi już pogardziły :) Kot lubi ciepełko, bez dwóch zdań :)
Indiragandi

Postprzez Vanessa » 14 Mar 2018, 08:33

Serce mi pęka , jak widzę te biedne psiaki w schronisku . Głośno się o tym nie mówi, ale co roku w duże mrozy umiera w schroniskach sporo psów i kotów :(
Awatar użytkownika
Vanessa

Wróć do Świat zwierząt

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość