Budownictwo konopne

Domy, drogi, staw, ziemianka, studnia, altana itd. itp...

Moderator: Hipka

Budownictwo konopne

Postprzez Melilotus » 25 Cze 2016, 20:07

https://www.cohabitat.net/product/podrecznik-budowania-z-konopi

Jest nowa moda na budowanie z konopi, takie domy są bardzo wytrzymałe ale nie wiem jakie są koszty.
Awatar użytkownika
Melilotus

Miejscowość: Świdnik
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Re: Budownictwo konopne

Postprzez kwiat bzu » 26 Cze 2016, 11:55

Też fascynuje mnie ostatnio to budownictwo konopne..wcześniej myślałam o domu w technologii strawbale..a teraz najchętniej zbudowałabym dom z betonu konopnego. Koszty zależą od wielu czynników , między innymi od kubatury i kształtu budynku..i od tego czy będzie to wybudowane przy użyciu rąk wlasnych, z założeniem że jest jeden kierownk budowy który zna się na rzeczy.. czy ekipy budowlanej za którą trzeba też zapłacić. Drogie jest ponoć wapno hydrolizowane które sprowadza się z zagranicy..
Zastanawiałam się ostatnio czy da się zbudować kopułę z betonu konopnego..i okazało się że się da :D ..Dzwoniłam ostatnio do architekta który specjalizuje się w projektowaniu domów kopułowych i powiedział mi że taki dom powstał już w Polsce o niemałej powierzchni..sama kopuła ma ok 100m2..Koszt budowy takiej kopuły z uzyciem betonu konopnego jako wypełnienia - (konstrukcja musi być drewniana bo beton konopny nie ma w Polsce atestu na materiał konstrukcyjny..) to 2200 zł za 1 m2..To już koszt wykończonego domu bez mebli. To ponoć niższe koszty niż przy budowie kopuły z cegły...Dla mnie nie jest to mało ale być może te koszty można by obniżyć..Znam kogoś kto buduję na swojej działce kopułę z cegły..kupił cegłę 3 razy taniej od producenta i buduje sam ..więc twierdzi że koszty budowy będą niewielkie ;)
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Miejscowość: Białystok, Olsztyn
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Re: Budownictwo konopne

Postprzez Melilotus » 30 Cze 2016, 10:30

Moja siostra jest po architekturze, była w Holandii na stażu i teraz jak obroni magistra to dostanie ode mnie książkę na prezent. :)
Awatar użytkownika
Melilotus

Miejscowość: Świdnik
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Wróć do Budowanie rodowej posiadłości

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości