Projektant siedliska w/g zasad permakulturowych poszukiwany.

Domy, drogi, staw, ziemianka, studnia, altana itd. itp...

Moderator: Hipka

Projektant siedliska w/g zasad permakulturowych poszukiwany.

Postprzez Anja » 27 Paź 2015, 22:57

Hejka, <slonce>
Poszukuje osoby, ktora projektuje SIEDLISKA PERMAKULTUROWE w duchu 'anastazjowym' i ma doswiadczenie z polskim klimatem i uwarunkowaniami ekonomiczno-prawnymi, etc.
Mam juz ziemie, jestem po kusie 'permaculture design' i rozumiem swietnie zasady, ale nie mam czasu sie wszystkim na raz zajac.
Poszukuje kogos kto to ze mna ogarnie, ma czas na analize sytuacji i zrobienie projektu, i jest otwarty na konstruktywne dyskusje.
Z przyczyn praktycznych najlepiej byloby ze swietokrzyskiego lub okolic, ale nie koniecznie (ziemia 1.5ha jest w powiacie Busko Zdroj).

Z gory dzieki <buziak>
Awatar użytkownika
Anja

Miejscowość: Kielce Wrocław Genewa
Połówki: Szukam swojej połówki ♂
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Re: Projektant siedliska w/g zasad permakulturowych poszukiw

Postprzez Wojtek » 25 Kwi 2016, 07:29

Jeżeli jeszcze nie znalazłaś projektanta to może przyda Ci się ta informacja.
Kilka lat temu przebywał w Polsce Reinhard Coppenrath. Jest to architekt który
zajmuje się architekturą organiczną. Zaprojektował między innymi dom dla mojego znajomego
na jego działce w pobliżu Narwi. Zrobił to ta ,że pojechali nadziałkę długo po nie chodzili,
a kiedy znale\źli tam wielki głaz narzutowy, tp Reinhard stwierdził że projekt powinien odzwierciedlać ten głaz.
Widziałem ten projekt i muszę powiedzieć że doskonale wpisał sie w ukształtowanie tego terenu i samej działki
Potem straciłem z nim kontakt. A ostatnio zobaczyłem, że ma swoją stronę http://www.reinhard-coppenrath-architec ... /Home.html
gdzie prezentuje swoje prace. Może on w tym zakresie mógłby ci pomóc. Z tego co pamiętam on trochę mówi po polsku.

Wojtek
Wojtek

Miejscowość: Warszawa, Wieniawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez Anja » 25 Kwi 2016, 20:30

Dzieki Wojtek,
Zajze na jego strone. Nie znalazlam nikogo konkretnego w Polsce chetnego do podjecia sie pracy projektowej, wiec temat o tyle aktualny, ze na razie sama sie w to powoli bawie <chicken>
Awatar użytkownika
Anja

Miejscowość: Kielce Wrocław Genewa
Połówki: Szukam swojej połówki ♂

Postprzez JoM » 30 Kwi 2016, 13:39

Witam, mam pytanie. Czy ktoś może się orientuje czy do stworzenia siedliska rodowego potrzebna jest działka budowlana czy wystarczy działka zwykła rolna. Logicznie wnioskuję że glebę trzeba odpowiednio przygotować w obu przypadkach. Jak wygląda kwestia prądu, wody, gazu? Czy w siedlisku rodowym korzysta się z kanalizacji, prądu i gazu czy można to tak zorganizować, żeby nie było potrzeby korzystania z wyżej wymienionych źródeł energi??

Aśka
JoM

Wróć do Budowanie rodowej posiadłości

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość