Siedlisko w pomorskim

Domy, drogi, staw, ziemianka, studnia, altana itd. itp...

Moderator: Hipka

Re: Siedlisko w pomorskim

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 10 Sie 2013, 15:05

Czy ktoś z Was, Moi Mili, posiada informacje o ziemi lub siedlisku na sprzedaż o wielkości od 1 do 10 ha w lokalizacji od Szczecina aż po Gdańsk (z preferencją woj. zachodniopomorskiego) :?: :?:

Będę wdzięczna za każde info <kwiat>
<rose>
Laurosa-zablokowany-

Postprzez szron » 10 Sie 2013, 16:46

wyslalem wiadomosc na priv :)
szron

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 10 Sie 2013, 18:34

Dziekuje uprzejmie szronie <szron>
To bardzo mile z Twojej strony <rose>

Moja skrzynka odbiorcza (priv) nadal chlonna info w tym temacie...
<luck>
Laurosa-zablokowany-

Postprzez leon » 11 Sie 2013, 11:59

"ama idea domow pasywnych jest wg. mnie troche sztuczna," why ? jest takie plemię które w Maroku zrobiło pasywne domy z ziemi, te domy śa chyba 4-5 metrów pod ziemią. To znaczy że kilkaset lat temu pomyśleli o spełnieniu normy UE na rok 2050 ;) . takich przykładów jest więcej. Sam dom widzę tak - kształt jurty ponieważ jest wysoce energooszczędny , kopuła odpadła ze względu na problemy z nadmiarem energii, jurta ma kształt optymalny. Zielona technologia - fundament worki z piachem, drewno słoma glina - tynk na 10cm. Dach zielony, ściany z pasem niebieskim na dole , wielkość 63m2 , średnica 9m. ściany na 80cm, dach na 50cm. Ogrzewanie piecem rakietowym termicznym czyli taki dostosowany..
Łazienka oszczędna we wodę - prysznica i specjalna wanna zwężana na nogi, bojler na 70 litrów, światło w całym domu z minimum 2 metrowego dachowego okna.
Obok domu solary termiczne i woltaniczne , na czaszy, z bardzo prostym układem ustawiającym zawsze na słońce. Prąd na cały dom 400 watów. Mały wiatrak na 400 watów , jako ups - 2 solidne akumulatory, nic więcej, Niebędzie z agd = odkurzacza, czajnika elektrycznego, zmywarki itp gratów co muszą żreć dużo prądu bez potrzeby. Pralka z zewnętrznym dopływem ciepłej wody , ale mocno przerobiona - minimalna ilość części. Mam listę urządzeń elektrycznych jakie będą w domku, ogólnie mam coraz więcej szczegółów całego projektu przestrzeni miłości. Zgodnie z zasadą "Po pierwsze, jak pomyślisz, tak i otrzymasz" , z tym że to wszystko bardzo urealniam. Blisko już realizacji wszystko a pomysłów jest bardzo dużo. A i ważne by ciuchy były w pełni naturalne bo się łatwo piorą i są dla nas zdrowe, ale narazie niedoszedłem do tego skąd tanio wziąć naturalne płótna, no i samo uszycie to też sztuka.
Można samemu zrobić efektywny mały wiatrak jeśli się ma magnesy, solary termiczne- o wysokiej sprawności , dosłownie wszystko co potrzeba.
leon

Miejscowość: centrum pl

Postprzez Hipka » 11 Sie 2013, 12:18

Świetny projekt, ale to jest dom energooszczędny. Domy pasywne to insza bajka, one prawdopodobnie w ogóle nie potrzebują ogrzewania, natomiast straszne komplikacje są z wietrzeniem itp. <slonce>
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez szron » 11 Sie 2013, 12:19

Ojej, ojej jak duzo informacji, widze ze masz sprawde doglebnie przemyslana. Moze zeby nie kreowac odrebnego, tematu w temacie, zalozymy sobie nowy w dziale technologie? Chetnie podyskutuje na tematy budowlane i elektryczne :) Jesli chodzi o pralke spojrz tutaj http://www.treehugger.com/sustainable-p ... adora.html od razu pracujesz nad miesniami nog :) Robie nowy temat w dziale technologie i tam troche wiecej napisze :)
szron

Postprzez szron » 11 Sie 2013, 12:23

Hipka napisał(a):Świetny projekt, ale to jest dom energooszczędny. Domy pasywne to insza bajka, one prawdopodobnie w ogóle nie potrzebują ogrzewania, natomiast straszne komplikacje są z wietrzeniem itp. <slonce>

Dokladnie tak Hipko, stad moja niechec do tzw. domow pasywnych: raz - najczesciej opieraja sie w mniejszym lub wiekszym stopniu na sterowaniu elektronika, ogrzewania, wentylacji itp. po drugie wysrubowane normy powoduja ze taki dom aby praktycznie je spelnial jest w istocie odciety od swojego otoczenia, a chyba nie o to nam chodzi aby zamykac sie w bunkrach i cieszyc ze tak malo energii zuzywamy :) Mysle tez ze w znanej nam serii ksiazek :) nie chodzi w istocie o to by szukac takich rozwiazan, ale takich raczej bardziej naturalnych, samoregulujacych sie, samowystarczalnych...
szron

Postprzez Hipka » 11 Sie 2013, 17:24

Też tak myślę. Poza tym jakoś przerażają mnie domy odcięte od najlżejszego dopływu powietrza, skomplikowane... Może przecież być ciepły, jedyny, niepowtarzalny i bardziej normalny. Słyszałam, że w niektórych energooszczędnych można ogrzać się kilkoma kawałkami gałęzi <slonce>
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Poprzednia

Wróć do Budowanie rodowej posiadłości

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość