Księga rodu - jak ją zrobić

Domy, drogi, staw, ziemianka, studnia, altana itd. itp...

Moderator: Hipka

Re: Księga rodu - jak ją zrobić

Postprzez LITK » 27 Sie 2017, 10:26

występuje jeszcze punkt widzenia osób obeznanych z prawdziwą wersją naszej przyszłości.

To obeznanie o którym mówisz jest na poziomie twórczości o której wyżej wspomniałem.
ufa szkolnej wersji historii

Oczywiście że nie do końca, ale szukanie na siłę alternatywnych wersji rzeczywistości powoduje powstawanie patologii w postaci chorych idei i wiary w bzdury, taką furtką dla buntujących się ludzi jest ezo oszołomstwo właśnie.
LITK

Postprzez Administrator » 29 Sie 2017, 12:26

LITK - idźże stąd i nie wylewaj swoich osobistych żalów i uraz na karty forum. Temat jest konkretny - jak zrobić Księgę Rodu, i tego się trzymajmy. Jak ktoś chce ryć swoje opowieści rodowe w deseczce i przedstawi wykonanie na forum, to świetnie. Dobrze jak jest różnorodność i każdy realizuje swoje pomysły.

W sprawie księgi, nie mam wiedzy ani zacięcia w stronę papierniczo-introligatorską, więc kupiłem księgę na stronie Władimira Megre i w niej zapisuję. Wybierając pomiędzy:

a) idealnym, mitycznym obrazkiem księgi, w której wszystko jest samodzielnie zrobione z własnoręcznie pozyskanych i obrobionych składników
b) gotową księgą do zapisywania

Wybrałem b i już piszę, nie odkładając na "idealne kiedyś". Jeżeli ktoś się zna to proszę tylko o doradzenie, jakim piórem/atramentem najlepiej pisać, żeby nie wyblakło po 30 latach.

kniga1.jpg

kniga2.jpg

kniga3.jpg
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez Piechota Marek » 29 Sie 2017, 13:35

Myślę że najtrwalszy będzie zrobiony z sadzy jak się kiedyś robiło.
Ale na internetach też można poczytać o trwałych atramentach, jak na przykład tu [url][url]http://www.piorawieczneforum.pl/topic/2013-najbardziej-trwa%C5%82y-atrament/[/url][/url]
Fajna ta Twoja kniga od Megre. No i wyzwalające podejście: nie czekam na idealne jutro tylko robię dziś :D
Awatar użytkownika
Piechota Marek

Miejscowość: opolskie
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Postprzez LITK » 29 Sie 2017, 20:40

kupiłem księgę na stronie Władimira Megre i w niej zapisuję.

Na naszym podwórku również można kupić podobne np. http://allegro.pl/kronika-ksiega-pamiat ... 81091.html można customizować np. z dowolnymi napisami na froncie.
LITK

Postprzez rob » 20 Paź 2017, 22:15

Ja również nie mam wystarczającej wiedzy, doświadczenia ani czasu żeby sobie księgę zrobić więc pozostało wysupłać pieniążki i wreszcie jest:
1507931300887.png

Księga ma ok 480 kartek (120gsm) o formacie B4, waga tej księgi to ok 4,5kg, brzegi kartek są zabezpieczone przed kurzem.

Co do atramentów to jak narazie poszukiwania zawęziłem na razie do dwóch:
KWZ Ink Blue-Black (Żelazowo Galusowy) lub Diamine Registrar's.
Na chwile obecną posiadam atrament KWZ i pojawił się problem, pióro LAMY Safari jak płynnie pisało atramentem Pelikana tak po napełnieniu KWZ zamieniło się w drapaka. Kolejne pióro TWSBI ze stalówką B pisze świetnie tylko że o wiele za grubo do mojego charakteru pisma.
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
rob

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Poprzednia

Wróć do Budowanie rodowej posiadłości

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość