Czas się odnaleźć ;-)

Tutaj możemy zamieszczać linki do innych stron, forów artykułów itd.
Regulamin forum
Prosimy o zamieszczanie linków i informacji związanych z tematyką forum!

Czas się odnaleźć ;-)

Postprzez odnajdzmysie » 16 Wrz 2013, 14:21

Witam ;-)

Mam na imię Paweł. Z rozwojem osobistym i wiedzą „alternatywą” zetknąłem się jakieś pięć lat temu i od tamtego czasu… ciągle się uczę … siebie, życia… Przeczytałem mnóstwo książek (w tym oczywiście książki Władimira Megre ) odwiedziłem wiele stron internetowych. Ale podczas tej drogi narodziła się kolejna ogromna potrzeba aby otaczać się ludźmi podobnie myślącymi. Żeby można było się spotkać, pogadać, wymienić doświadczeniami, „zarazić” jakąś pasją, pójść fajną ekipą w góry… Po prostu - spędzić wspólnie trochę czasu. Szukałem wszędzie gdzie się dało. Na różnych portalach w Internecie, forach, blogach… itp.

Czasem udawało się odnaleźć jakąś fajną osobę w okolicy. Z niektórymi z nich spotykałem się osobiście i powstało z tego kilka naprawdę fajnych znajomości.

Jednak wciąż zastanawiałem się … - „jak to możliwe, że w Internecie jest tak wiele ludzi podzielających mój światopogląd, zainteresowania i pasje, a jednocześnie tak trudno jest odnaleźć te osoby w swoim sąsiedztwie”.

Jesteśmy tak porozrzucani po całej Polsce (i nie tylko) i bardzo często nawet nie zdajemy sobie sprawy, że w promieniu pięciu kilometrów mieszka kolejnych kilka osób myślących podobnie do nas. Co ciekawe- każda osoba, z którą udało mi się spotkać osobiście, otwarcie przyznawała, że tęskni za kontaktami z ludźmi o podobnych poglądach i wartościach, jednak trudno jest ich odnaleźć.

Więc zebraliśmy się do kupy ;-) każdy dołożył coś od siebie i wspólnie stworzyliśmy serwis internetowy. Miejsce w sieci, w którym łatwo można odnaleźć ludzi podobnie myślących i w zbliżonym wieku w swojej okolicy.

Teraz staramy się zebrać jak największą ilość ludzi po to, żeby serwis mógł spełnić swoje zadanie - tzn. stał się miejscem, gdzie każdy obojętnie z jakiej części Polski pochodzi, mógł odnaleźć w swojej okolicy ludzi podobnie myślących.

Dlatego gorąco zachęcam Cię, żebyś dołączył/dołączyła również do naszego serwisu, w którym już zebrała się całkiem spora liczba ludzi. Dodatkowo jeżeli znasz jakieś osoby, które też chętnie by do nas dołączyły to proszę, prześlij im tę wiadomość lub po prostu poleć im ten serwis.

Pozdrawiam serdecznie :-)

Ps. Link do serwisu: http://odnajdzmysie.eu
odnajdzmysie

Re: Czas się odnaleźć ;-)

Postprzez pihon » 16 Wrz 2013, 18:47

Dobry temat, ja z kolei mam taką propozycję.
Interaktywna mapa Polski, a na niej naniesione punkciki oznaczające miejsca, w których żyją tzw. Anastazjowcy, Wedrussi, czy jak tam ich jeszcze zwał :)
Ktoś spojrzy na taką mapę i od razu będzie wiedział do kogo ma najbliżej. Każdy punkcik będzie zawierał jakieś dane odnośnie tej osoby, która tam mieszka, np: e-mail, albo nick z tego forum. Może się wtedy okaże, że spotkać jest się dużo łatwiej niż nam się teraz wydaje.
Awatar użytkownika
pihon

Postprzez Raf » 16 Wrz 2013, 19:03

O widzisz, to jest dobre, kto by taką mape umiał zrobić?
Raf

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Arjuna » 16 Wrz 2013, 19:08

Już taki pomysł powstał viewtopic.php?f=30&t=1267 ;) Tylko Szrona już nie ma na forum :( Ktoś inny musi się tym zająć i ostatecznie razem zdecydować jak to ma wyglądać. A ta stronka odnajdzmysie też całkiem fajna, tylko czy więcej ludzi "anastazjowych" na niej będzie jak na forum tutaj? Jeśli chodzi o Rodowe Siedliska to myślę, że to forum i strona stworzone przez Apka najwięcej takich ludzi przyciąga, tylko dlaczego pomimo 5841 użytkowników mam osobisty kontakt, nawet jeśli tylko na razie pisemny ( oprócz Juliga, który jak się okazało mieszka ode mnie 20 km :) ), z góra 10 osobami :?: Może to moja wina, może innych, może czasu brak albo jeszcze coś innego, trudno mi powiedzieć. Oczywiście nie liczę naszych publicznych rozmów tu na forum, które też sobie bardzo cenię ;)
Awatar użytkownika
Arjuna

Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez pihon » 16 Wrz 2013, 19:12

Mapka ma być interaktywna z bazą danych a nie zdjęcie jpg. Powinna być połączona w jakiś sposób z tym forum. Każdy sam powinien "wklepywać" swoją lokalizację, tj. zaznaczać się na mapce.
Awatar użytkownika
pihon

Postprzez Arjuna » 16 Wrz 2013, 19:20

Też myślę, że powinna być interaktywna. I dobry pomysł, aby każdy sam się na niej umieszczał. Myślę też, że powinny być dwa znaczki - jeden dla istniejących Rodowych Siedlisk, a drugi dla całej reszty przyjaznych Rodowym Siedliskom, co by było wiadomo, że Rodowe Siedliska też już w Polsce istnieją i ile ich jest :) Tylko ja się nie znam na tym jak to zrobić i umieścić na stronie.
Awatar użytkownika
Arjuna

Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez Raf » 16 Wrz 2013, 19:55

Halo, kto umie to zrobić?
Raf

Postprzez odnajdzmysie » 17 Wrz 2013, 10:12

Cześć wszystkim <slonce>

Zobaczcie, jakie to jest niesamowite. Napiszesz coś, a za chwilę sypią się ze wszystkich stron nowe pomysły. I to DOBRE - Super! I właśnie to kocham w "ludziach anastazjowych". :D

I dzięki Wam mi też coś wpadło do głowy ;)

Pomysł z "mapką" jest po prostu genialny! <brawo> - I myślę, że do zrobienia.
Tylko tutaj jest potrzebna zgoda, współpraca i pomysły od "Adminów" tej strony. :)

Arjuna napisał(a):Jeśli chodzi o Rodowe Siedliska to myślę, że to forum i strona stworzone przez Apka najwięcej takich ludzi przyciąga, tylko dlaczego pomimo 5841 użytkowników mam osobisty kontakt, nawet jeśli tylko na razie pisemny ( oprócz Juliga, który jak się okazało mieszka ode mnie 20 km :) ), z góra 10 osobami :?:

No i właśnie! Mnie to też zastanawiało. Bo przecież tak naprawdę - w głębi duszy - chciałem nie tylko takich ludzi znać, ale pragnąłem się nimi OTACZAĆ.

Długo szukałem swojej odpowiedzi na to pytanie "dlaczego" i ja na przykład znalazłem. Przynajmniej tak mi się wydaje.

- Bo tak naprawdę SZUKAŁEM już tych ludzi przez kilka ładnych lat i znalazłem tylko kilka osób. Z wieloma spotkałem się nawet osobiście. Ale ku mojemu zdziwieniu - często okazywało się, że niektórzy ludzie (pomimo, iż byli naprawdę "wypasieni" w niektórych sprawach nazwijmy to "duchowych" czy "świadomościowych") mają bardzo odmienny, wręcz sprzeczny z moim pogląd na fundamentalne sprawy dotyczące innych "dziedzin" związanych z duchowością, otaczającą rzeczywistością itp. Np. byli ludzie bardzo "wkręceni" w walkę z obecnym systemem (wielkim bratem) i to stanowiło dla nich punkt nr 1. Ze mną to już na przykład nie rezonuje. Dla mnie na tą chwilę ważniejsze jest zajęcie się własnym życiem i budowaniem mojego małego "raju na ziemi" :D

I tak naprawdę kilka razy nieźle się "naciąłem" (ZDZIWIŁEM :lol: ) i być może podświadomie, ale przestałem szukać...

Brakowało mi miejsca, gdzie w łatwy sposób mogę wyszukać ludzi z mojej okolicy, obejrzeć sobie ich profile (tzn. dowiedzieć się, czy np. tzw. "prawo przyciągania" - jak zwał tak zwał - to dla nich rzeczywistość, czy bzdura. - Taki przykład). Tak, żebym mógł jakoś "przesiać" te osoby i skontaktować się tylko z kilkoma, ale "jednomyślennikami".

Bo to z takimi osobami można zbudować naprawdę trwałe więzi, oparte na podobnych wartościach.

Dlatego uważam, że "mapka" jest genialnym pomysłem. Dajcie mi kilka dni i ściągnijcie na ten wątek "Admina" ;) Bo myślę, że być może uda mi się coś takiego zrobić. Nie obiecuję na 100%, ale na 70-80 :roll:

Arjuna napisał(a): A ta stronka odnajdzmysie też całkiem fajna, tylko czy więcej ludzi "anastazjowych" na niej będzie jak na forum tutaj?

Myślę, że nie ma takiej opcji, ale uwierz mi, że rejestrują się ludzie, którzy w swoich zainteresowaniach wymieniają np. Rozwój osobisty, Prawo przyciągania i Siedliska Rodowe :) Więc może się zdarzyć, że poznasz na odnajdzmysie.eu kogoś, kto TUTAJ znalazł ten wątek i tam się zarejestrował. Ale podał przy okazji kilka informacji o sobie i fajny opis i motto życiowe, dzięki czemu odnajdziesz jednomyślennika? ...

Może to być (i tak bym chciał) uzupełnienie. W żadnym przypadku alternatywa. Przecież większość z nas jest zarejestrowana przynajmniej na kilku stronach czy forach i regularnie tam zagląda. http://odnajdzmysie.eu ma być właśnie takim kolejnym miejscem. Kolejną, ciekawą opcją.

pihon napisał(a):Mapka ma być interaktywna z bazą danych a nie zdjęcie jpg. Powinna być połączona w jakiś sposób z tym forum. Każdy sam powinien "wklepywać" swoją lokalizację, tj. zaznaczać się na mapce.

i
Arjuna napisał(a): I dobry pomysł, aby każdy sam się na niej umieszczał.

Tak by chyba było najlepiej (a na pewno najprościej :D )

Arjuna napisał(a): Myślę też, że powinny być dwa znaczki - jeden dla istniejących Rodowych Siedlisk, a drugi dla całej reszty przyjaznych Rodowym Siedliskom, co by było wiadomo, że Rodowe Siedliska też już w Polsce istnieją i ile ich jest :)

To muszę pomyśleć trochę więcej :?

Arjuna napisał(a): Tylko ja się nie znam na tym jak to zrobić i umieścić na stronie.

Coś może wymyślę ;)

Ale dłuuugie wyszło :lol: Odezwę się jeszcze <buziak>
odnajdzmysie

Postprzez pihon » 17 Wrz 2013, 11:23

Arjuna napisał(a):Myślę też, że powinny być dwa znaczki - jeden dla istniejących Rodowych Siedlisk, a drugi dla całej reszty przyjaznych Rodowym Siedliskom, co by było wiadomo, że Rodowe Siedliska też już w Polsce istnieją i ile ich jest :)

To są już szczegóły Arjuna. Celem mapy ma być lokalizacja ludzi, po to aby można było sie łatwiej spotkać. Lokalizacją może być zarówno mieszkanie w bloku, domek na wsi, czy działka na obrzeżach miasta. :idea:
Awatar użytkownika
pihon

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 18 Wrz 2013, 17:06

Dobry poczatek,

fajna stronka,

swietna mysl,

Ja juz sie tam zarejestrowalam.

Mam nadzieje, ze bedzie Nas coraz wiecej i wiecej i wiecej....

Ile w Polsce wynosi masa krytyczna potrzebna do zaistnienia Zmian?
Laurosa-zablokowany-

Postprzez pihon » 18 Wrz 2013, 20:52

cytat Laurosy:

"Ile w Polsce wynosi masa krytyczna potrzebna do zaistnienia Zmian?"

Odpowiedź Pihona :)
- jeden do nieskończoności lub nieskończoność do jednego.
- Ależ to absurd odpowiada Laurosa, bo wyniki wynoszą odpowiednio: jeden i nieskończoność.
- Na to Pihon rzecze: jeden też może być nieskończonością, gdyż jedna myśl może przezwyciężyć wiele, wiele myśli, jeśli jest od nich szybsza.
- Laurosa z satysfakcją mówi: A skąd wiadomo, że akurat ten jeden będzie tym szybszym?
- Pihon odpowiada, nie wiadomo Lauroso :) być może będzie wolniejszy ale to nie oznacza, że kolejny jeden nie okaże się tym zwycięzcą, tak więc nawet jeden człowiek, jedna myśl, jedna rzecz, czy cokolwiek jedno-innego może być tą masą krytyczną. :)
Awatar użytkownika
pihon

Postprzez Laurosa-zablokowany- » 18 Wrz 2013, 21:15

Brawo <brawo> <brawo> <brawo>

Slyszalam, ze 10 tysiecy, ale Twoja odpowiedz mi sie podoba <brawo>

O ile nie zakuja mnie w kaftany za wypowiadanie pogladow contra- religijnych to powinno sie udac :P

Cha cha cha cha :lol: :lol: :lol:

Swietne, naprawde swietne! BRAWO <brawo> <brawo> <brawo>
Laurosa-zablokowany-

Postprzez Raf » 24 Wrz 2013, 20:36

Czy z tego można by zrobić naszą mape tak żeby każdy mógł dodać swoje siedlisko https://support.google.com/maps/answer/ ... ic=1687289
Raf

Postprzez amicek » 20 Mar 2014, 15:07

Raf napisał(a):Czy z tego można by zrobić naszą mape tak żeby każdy mógł dodać swoje siedlisko https://support.google.com/maps/answer/ ... ic=1687289

Tak Raf, z tego można zrobić mapę z zaznaczonymi siedliskami i anastazjowcami poszukującymi miejsca na siedlisko, Wystarczy to opisać w chmurce, która będzie się pokazywać nad danym znacznikiem na mapie. Np. w chmurce mogą być takie dane:

amicek - Aneta Mickiewicz
zamieszkała: Żary, woj. lubuskie
status: poszukująca 1ha
stan cywilny: wolna ;)

lub

ktoś - Imię Nazwisko
zamieszkały: woj. pomorskie
status: posiadający Rodową Siedzibę
stan cywilny: żonaty

lub coś w tym guście :)

Pomysł jest bardzo dobry. Nie przeczytałam jeszcze całego forum, więc nie wiem, czy nie został wdrożony, ale naprawdę można to zrobić :)
Awatar użytkownika
amicek

Miejscowość: woj. lubuskie
Połówki: Szukam swojej połówki ♂
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez szron » 30 Maj 2014, 19:14

szron

Miejscowość: pomorskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Wróć do Linkownia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość