Anastazja - nowe wydanie t.I

Tutaj możemy zamieszczać linki do innych stron, forów artykułów itd.
Regulamin forum
Prosimy o zamieszczanie linków i informacji związanych z tematyką forum!

Anastazja - nowe wydanie t.I

Postprzez marekm » 25 Paź 2014, 20:23

Po długim porodzie z powikłaniami projekt zakończony sukcesem :lol: <brawo> . Rozpoczyna się przedsprzedaż nowego wydania na podlinkowanej stronie http://www.anastazja-nowa.pl/pl/index
Awatar użytkownika
marekm

Miejscowość: Podkarpacie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Re: Anastazja - nowe wydanie t.I

Postprzez marekm » 09 Lis 2014, 23:57

Nowe wydanie "Anastazji" jak mniemam o wiele lepiej przetłumaczone i wolne od "grzechu" jakim obarczone było poprzednie już dostępne. Jak widzę nie budzi to żadnego zainteresowania ale gdyby przypadkiem znalazła się chociaż jedna osoba na forum dla której to ważne, to zamieszczam foty okładek
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
marekm

Postprzez apek » 10 Lis 2014, 15:10

Nie dziwię się, że nikogo to interesuje, gdy przypomnę sobie, hmm, zamieszanie <slonce> dotyczące tego nowego wydania.
Aczkolwiek na stronie http://www.anastazja.org/ jest zamieszczona recenzja nowej "Anastazji", a na naszym facebooku informacja o tym widnieje już kilka dni.
Myślę też, że pisanie o książce, że jest obarczona grzechem, jest nie na miejscu. Grzeszni są co najwyżej ludzie, którzy kradną czy oszukują w związku z tym. Przypominam, że gdyby nie to poprzednie "grzeszne" wydanie, to nie byłoby cię tutaj.
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez marekm » 11 Lis 2014, 01:37

Fajnie opisałeś nową "Anastazję" Teraz tylko można żałować że w związku z podziałami nie było możliwości aby wszystkie osoby znające się na, jak to ująłeś "rosyjskim klimacie" mogły wziąć udział w tworzeniu nowego wydania.Zapewne jeszcze wierniej oddawałoby i treść i klimat oryginału. Ale skoro ogólna ocena jest pozytywna to tylko się cieszyć. Przy okazji poznania wydawnictwa Satja Juga poznaję twórczość Siergieja Łazariewa a to jest kolejny jasny punkt w tej całej sprawie.
PS. Stare wydanie było faktycznie na tyle dobre że zmusiło mnie doszukania podobnie myślących 8-)
Awatar użytkownika
marekm

Postprzez Saora » 12 Lis 2014, 10:37

Czy wiecie może czy istnieją jakieś punkty w większych miastach, w których można zakupić "Anastazję" bez dopłacania 17 zł za przesyłkę jednej sztuki?
Saora

Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Paulina » 12 Lis 2014, 12:53

Lublin sklep "Abrakadabra" Krakowskie Przedmieście 28
Paulina

Miejscowość: Lublin
Połówki: Szukam swojej połówki ♂

Postprzez Arjuna » 12 Lis 2014, 15:39

To że prawie nikt tu nie pisze, nie znaczy że nie ma zainteresowania. W sumie tak jak i z innymi tematami tutaj bywa ;) Podałeś Marku dosyć ważną informację, to nie ma co pisać, tylko zamówić książkę i przeczytać. Może jak więcej osób przeczyta, to będzie więcej opinii. Skoro pokazałeś nam zdjęcia swojego egzemplarza, to może coś więcej o nowym wydaniu napiszesz, bo okładki to można też obejrzeć na stronie sklepu. Ja na razie muszę się wstrzymać z zakupem, bo w tym roku budżet na książki już i tak nadwyrężyłam.
Pozdrawiam, i cieszę się że nowe wydanie pierwszego tomu jest już dostępne. A może kupię dopiero jak całość wyjdzie. Zna ktoś daty premier, bo nie wiem czy warto czekać z zakupem do tego czasu?
P.S. Saora, a nie pasuje ci przesyłka pocztą za 6 zł? Nie trzeba wybierać od razu najdroższej wersji. Ale dostępność w innych sklepach rzeczywiście jest dosyć istotna, ja swoje pierwsze 4 tomy kupiłam "przypadkiem" w empiku w Lublinie kilka lat temu.
Awatar użytkownika
Arjuna

Postprzez apek » 12 Lis 2014, 21:02

W Białymstoku, można zamówić w ksiegarni internetowej czarymary.pl , i odebrać w kilku punktach do wyboru, wtedy nic nie płacisz za wysyłkę. W Empikach "Anastazja" bywa rzadko lub wcale, ale będzie zawsze w księgarniach ezoterycznych - a te są w każdym większym mieście
Awatar użytkownika
apek

Postprzez marekm » 18 Lis 2014, 20:52

Powiem tak: książeczka w domu, ale ciągle czeka na właściwy nastrój. Razem z nią trafił też do mnie Łazariew z "Diagnostyką karmy" i od niego zacząłem. Mam trochę szczęścia bo moja córka działająca aktywnie w temacie napisała razem z Jerzym Reyem książeczkę dla dzieci pt.Mamo tato dlaczego nie jemy zwierząt" a następnie jakoś zaprzyjaźniła się z wydawnictwem Satja Juga i wymienili się jakąś ilością egzemplarzy. Proponuję ten link od 3min 36sekundy a potem na końcu od 7minuty to wszystko wyjaśni :lol: https://www.youtube.com/watch?v=3U5j94Lnm0E
PS.W Krakowie jak by zaistniała potrzeba to pewnie u moich młodych jakiś egzemplarz"Anastazji" by się znalazł bez kosztów wysyłki.
Awatar użytkownika
marekm

Postprzez szron » 20 Lis 2014, 16:13

viewtopic.php?f=5&t=1504

wspanialy pomysl! czy nowa inicjatywa wydawnicza przewiduje jakas pule darmowych egzemplarzy nowego ("poprawionego") wydania dla bibliotek? jesli tak, to ja chetnie zaopatrze osobiscie lokalna biblioteke miejska najlepiej w kilka egzemplarzy, tak by nie trzeba bylo czekac, az ktos inny przeczyta... no chyba ze akcja "stowarzyszenia" nastawiona jest nie tyle na szlachetna idee rozpowszechniania wartosciowych tresci, co wylacznie na zysk ze sprzedazy :)
szron

Miejscowość: pomorskie

Postprzez bobek » 20 Lis 2014, 18:52

wspanialy pomysl! czy nowa inicjatywa wydawnicza przewiduje jakas pule darmowych egzemplarzy nowego ("poprawionego") wydania dla bibliotek? jesli tak, to ja chetnie zaopatrze osobiscie lokalna biblioteke miejska najlepiej w kilka egzemplarzy, tak by nie trzeba bylo czekac, az ktos inny przeczyta... no chyba ze akcja "stowarzyszenia" nastawiona jest nie tyle na szlachetna idee rozpowszechniania wartosciowych tresci, co wylacznie na zysk ze sprzedazy :)

dawno nie whodzilem na strone a tu takie dżołki. Śmiechłem! :D kazdy by chcial zeby darmo dawali, tylko robic nie ma komu! :D
bobek

Postprzez Administrator » 21 Lis 2014, 12:26

Jeden z czytelników napisał maila, publikuję za jego zgodą - pogrubienie moje.

rafal stachewicz napisał(a):Pozwolę sobie odnieść się do starej wersji książek Anastazja. Dla mnie są to najbardziej zrozumiałe książki jakie czytałem a ewentualne drobne błędy w tłumaczeniu Anastazja chyba też przewidziała podając przykład z przecinkiem "karać nie, wolno zabijać - karać, nie wolno zabijać", wystarczy mieć tylko otwarty umysł.
Próbowałem podzielić się "Anastazją" z kilkoma osobami z otoczenia i ku mojemu zdziwieniu część uznała to za bajki. Ja jednak w miarę konsekwentnie podążam w kierunku rodowej siedziby a przeciwności na tej drodze paradoksalnie powodują potrzebę wewnętrznego rozwoju i konieczność obcowania z naturą. I tak ogólnie fajnie będzie zostawić po sobie cedrowy zagajnik i sad ze starymi odmianami drzew, nad którymi już pracuję a uprawa cedru faktycznie uczy cierpliwości, która przez obecny świat została nam odebrana.
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez gregg » 15 Gru 2014, 11:11

Wydawnictwo Satja Juga prawdopodobnie wypuści na rynek 2 Tom "Anastazji" w okolicach marca 2015. A na razie przygotowało promocję świąteczną dotyczącą 1 Tomu,
więcej informacji na http://www.anastazja-nowa.pl
Darmowych egzemplarzy dla bibliotek nie ma, ale za to wydawnictwo ma przedstawić korzystną ofertę zakupu "Anastazji" dla bibliotek. Zawsze można samemu podarować Anastazje bibliotece...

Przeczytałem pierwszy tom nowej Anastazji i według mnie tłumaczenie jest lepsze, są rozdziały których nie było w pierwszej wersji, na mój gust podczas czytania powstają wyraźniejsze obrazy w głowie...
Np. w rozdziale "Kogo gryzą pszczoły" pojawił się opis budowy ula który proponuje Anastazja...
gregg

Postprzez Maciej_Poznan » 06 Sty 2015, 20:31

Witam Was Wszystkich serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum. Jestem własnie po lekturze nowej pierwszej części i wg mnie jest przyjemniejsza w odbiorze. I jest dokładniejsza w tak zwanych "częściach praktycznych", co uważam jest akurat istotne, ponieważ można od razu przystąpić do działania. Oprócz opisu ula, jest też o wodzie, która pita 99 dni zapewni wygnanie wszystkich chorób - tego rozdziału w ogóle nie było. Wydaje mi się też, choć nie sprawdzałem, że opis sadzenia nasion, mimo, że czytelny w pierwszej wersji - tutaj jest dokładniejszy. Także warto !
Maciej_Poznan

Miejscowość: Poznań, Polska

Postprzez Maciej » 10 Sty 2015, 21:28

no mam te wersję ;) ciekawe kiedy będzie kolejny tom , 11ty ;) <brawo> <slonce>
Awatar użytkownika
Maciej

Miejscowość: Arciechów, Stare Załubice

Postprzez Maciej_Poznan » 10 Sty 2015, 21:50

Nie będzie, dziadek wyraźnie powiedział ile będzie tomów :)
Maciej_Poznan

Postprzez Maciej » 10 Sty 2015, 21:53

no tak, ale Megre w 10tej częśći pisał,że napisze kolejną ;)

,,Żegnając się z dziadkiem i starając się zachować powagę i jego ton rozmowy, powiedziałem:
- Od dziś więc też zakładam "Swoją Partię". Co tu dużo gadać: najwyższy czas na działanie.
To, co się działo u dziadka Anastazji, zasługuje na osobną książkę, w której zamierzam o wszys-
tkim opowiedzieć."
Awatar użytkownika
Maciej

Miejscowość: Arciechów, Stare Załubice

Postprzez Maciej_Poznan » 10 Sty 2015, 22:40

Fajnie by było :)
Maciej_Poznan

Postprzez Dariusz » 17 Sty 2018, 21:41

Witam,

Wydawnictwo Satja Juga już dawno temu wycofało się z projektu wydawania książek Władimira Megre w Polsce.

Dzieło to przejęło Stowarzyszenie Wartościowa Książka.

Książki z nowych wydań dostępne są m.in. tutaj:

http://www.tadzimir.pl/advanced_search_ ... &x=40&y=12

Pozdrawiam!
<kowboj>
Uroda nie stanowi o niczym, jeśli nie jest urodą serca.
Mów pięknymi słowami i wcielaj je w życie czynem.
Pierwszy krok - uczciwość względem siebie i innych.
Awatar użytkownika
Dariusz

Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Postprzez apek » 24 Sty 2018, 21:56

Cześć,

Ty współtworzysz te tłumaczenia czy jesteś zorientowany w temacie? Nie wiesz może, czy dalsze tomy w nowym tłumaczeniu będą się ukazywać?

Odnośnie Satja Jugi znalazłem ciekawy wpis na forum davidicke.pl, przytoczę bo rzuca światło z innej strony na dawną sytuację z tłumaczeniami "Anastazji". Jakiś czas temu wielu ludzi obrzucało błotem Annę Kreushner za nieuczciwość czy kradzież - możliwe, że niesłusznie - oceńcie sami, jeśli kogoś to interesuje. Mnie osobiście wydaje się to bardzo prawdopodobne, gdyż Polina Megre dużo zmian wprowadziła również w firmie ojca.

AndrzejWolność napisał(a):Rozmawiałem z tłumaczką Anna Kraushner( tłumaczką 10 tomów) i z Satjia Juga (wydawca nowego wydania Anastazji).
Nie będę nikogo oceniał.
Zaistniała sytuacja powstała w wyniku niepotrzebnych negatywnych emocji.
Anna Krauschner spotykała się często z Megre. Podpisała umowę na tłumaczenie książek. Podczas spotkań przekazywała mu uzgodnione pieniądze . Wydała książki z własnych środków, a nie było to łatwe.Sprzedawała głównie przez hurtownie która rozprowadzała dalej. rozliczali się raz w roku z opóżnieniem (dlatego z opóznieniem rozliczała się). Gdy Megre przekazał rozliczenia tantiemów córce Polinie, wprowadziło to schematyczne podejście do wszystkiego. Gdy Anna Kraushner poprosiła o podanie nowego konta by wpłacić kolejne pieniądze. Powiedziano Jej że nie wpłacała od dwóch lat, więc umowa z nią została zerwana. Tłumaczka do tej pory trzyma pieniądzę do wpłaty.
Moim zdaniem Satja Juga została wprowadzona w błąd, stąd niepotrzebne emocje.
Gdy rozmawiałem z Satja Juga , powiedziano mi , że nie wydadzą kolejnych tomów "bo współpraca ze stroną rosyjską nie układa się (jest ciężka) i nie mają "już serca " by wydawać więcej i nie chcą dalej tego ciągnąć.

http://davidicke.pl/forum/anastazja-wla ... 84-60.html
Awatar użytkownika
apek

Postprzez Dariusz » 25 Sty 2018, 20:26

Cześć,

Moim zdaniem sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana (poza tym, że każdy ma własne racje, to istnieje jeszcze coś takiego jak prawda obiektywna), ale nie jest moją intencją "odgrzewanie kotleta".
Uważam, że jeżeli kogoś interesuje stan faktyczny, to najlepiej osobiście skontaktować się w tej sprawie ze stroną rosyjską.

Tak, będą ukazywać się dalsze tomy (na razie są pierwsze dwa) w nowym tłumaczeniu wydawane przez Stowarzyszenie Wartościowa Książka,
a współpraca ze stroną rosyjską przebiega naprawdę wyśmienicie.

Pozdrawiam serdecznie.
<kowboj>

p.s. na prośbę pewnej Pani link do allegro, gdzie można nabyć ww. nowe wydania:
http://allegro.pl/anastazja-i-dzwoniace ... 56645.html
Uroda nie stanowi o niczym, jeśli nie jest urodą serca.
Mów pięknymi słowami i wcielaj je w życie czynem.
Pierwszy krok - uczciwość względem siebie i innych.
Awatar użytkownika
Dariusz

Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Wróć do Linkownia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość