Materace naturalne

Wszystko to, co pomaga człowiekowi osiągnąć i zachować zdrowie oraz harmonię.

Moderatorzy: Hipka, iskierka

Materace naturalne

Postprzez Marian » 04 Wrz 2010, 12:46

iskierka........

materac wypełniony łuskami gryki (też z neta - jednak się przydaje ),

Nie polecam,mialem takie trzy:
...ciezkie jak cholera,
...zime
...bardzo zle wykonane.
przerobilem je na kompost.
Jezeli marza Ci sie materace to malo znane no i oczywiscie drogie to materac z naturalnym materialem pochodzenia roslinnego bez zadnych dodatkow KAPOK.
Podobny do bawelny,ale nie uprawiany w taki sam saposob,rodzaj drzewa z takim wlasnie wspanialym "owocem"bialo-kremowym puchu.
Wiecej na ten temat po wpisaniu nazwy Kapok w necie.
Mam takie,sa twarde,nie za ciezkie i wspaniale sie na nich spi jednak bez porownania z luska gryczana.
Z luski dobra jest poduszka i nic po za tym.
Marian

Re: Youtube i inne źródła

Postprzez Marta » 04 Wrz 2010, 14:44

apropo materaców..
moja babcia jeszcze kilka lat temu miala siennik wypelniony sloma..Spalam kilka razy na tym lozku i bylo bardzo wygodnie..Ona lubila tez na nim spac, bo czula sie dobrze..Sama robila taki materac...Co jakis czas wymieniala slome na nowa...Wystarczy kawal plotna i duzo slomy.. Jak ktos nie ma alergii to mozna sprobpowac..
pozdrawiam
Marta

Miejscowość: Kotlina Sandomierska

Postprzez Anachoreta » 05 Wrz 2010, 07:02

No właśnie. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja mam alergie. Za to na syntetycznej gąbce śpi mi się dobrze. A gdy ktoś chce zmienić to co zrobi z syntetyczną gąbką?
Na wysypisko? Mało to ekologiczne.
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez iskierka » 05 Wrz 2010, 08:28

Marian napisał(a):materac z naturalnym materialem pochodzenia roslinnego bez zadnych dodatkow KAPOK.

dzięki Marian, poczytam na pewno!!! też gdzieś wyczytałam, że niezbyt wygodne te z gryki. ale z kolei jakaś firma zapewniała, że teraz są te materace "konstruowane" jakoś inaczej, inaczej szyte, i przez to o niebo wygodniejsze. zdaje mi się, że nasza znajoma (mieszkała kiedyś kilka lat w Japonii) też ma podobny materac, muszę się do niej odezwać i dopytać. a teraz właśnie szykując wyprawkę dla drugiego brzdąca zaczęliśmy się zastanawiać nad jakimiś naturalnymi alternatywami dla materaca z gąbki czy pianki. dla Ali mamy z kokosa, ale też nie jestem jego pewna, bo oprócz kokosa są tam jeszcze jakieś inne gadżety. na razie odkrywamy ten temat, więc i wiedzy zbyt wielkiej nie mamy. dlatego dzięki za info! co do siennika też marzy mi się spróbowanie czegoś takiego :) poszukam na targu jakiegoś odpowiedniego materiału, może coś uda mi się sklecić eksperymentalnie. w sumie mamy gdzie wietrzyć (bo czytałam, że trzeba, no i logicznie myśląc to należałoby co jakiś czas), ze słomą też raczej nie będzie problemu.

(drogi adminie, a może by tak przenieść ten kawałek dyskusji do jakiegoś osobnego wątku gdzieś? bo nijak się ma do internetu, a parę ciekawych info zawiera, może jeszcze się rozwinie, z góry dzięki!)
iskierka

Postprzez Marian » 05 Wrz 2010, 10:54

Anachoreta napisał(a):No właśnie. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ja mam alergie. Za to na syntetycznej gąbce śpi mi się dobrze. A gdy ktoś chce zmienić to co zrobi z syntetyczną gąbką?

No wlasnie,nie potrafisz sobie poradzic z alergia,a na syntetycznej gabce spi sie dobrze :lol:
palenie drewnem tez nieekologiczne.Zapominasz o jednej sprawie ze ludzie mieszkajacy w Twojej Warszawie zarabiaja najlepiej i stac ich na pewien LUXUS,a na wsiach i malych miasteczkach tego niestety brakuje i to na kazdym kroku.Sugerujesz ze powietrze w Warszawie jest czysciejsze jak na wioskach,moze i tak jest,ale jezeli spala sie w tych piecach wszystko co sie ma pod reka to tak wlasnie jest.Trudno aby bylo inaczej jezeli prowadzi sie taka,a nie inna polityke.Ludzie nie maja przede wszystkim pieniedzy i swiadomosci,walcza o przezycie i cala reszte maja gdzies.Swiadomosc w nich jeszcze pokomunistyczna,a od nowej zeczywistosci niczego jeszcze nie zdazyli sie nauczyc.
Dla Ciebie problemem jest co zrobic z z syntetyczna gabka,a jak ja kupowales to napewno nie byles tak eko nastawiony jak dzisiaj.
Pragniesz byc EKO lecz na wlasny sposob to tak jak Twoja wypowiedz odnosnie wioski kolo Kijowa.Ja tez bym tak chcial mieszkac w Warszawie i miec pare kilometrow do swojej posiadlosci.
Jezeli to ma byc Twoje ekologiczne myslenie,to ja Ci za nie serdecznie dziekuje,a ten Twoj materac oddaj do muzeum lub dalej na nim spij jezeli nie wiesz co masz z nim zrobic.
Nie mysl ze jestem zlosliwy,ale takich zeczy od kogos,ktory ma tak wysokie mniemanie o sobie EKOLOGICZNE nie potrafie jakos przezuc,gdyz to co piszesz udziela sie innym,ktorzy moze mysla podobnie.
Marian

Re: Materace naturalne

Postprzez Anachoreta » 06 Wrz 2010, 18:02

Teraz bym już sztucznego nie kupił, bo strasznie śmierdzą. Mój kupiłem 20 lat temu i wtedy śmierdziały znaczniej mniej i jakoś mniej toksycznie. Teraz już dawno wywietrzał i może być.:)
Naturalnych wtedy w sklepach nie było. :(

Moja babcia też miała jakiś naturalny, ale nie wiem z czego on był. Napewno nie ze słomy. :?:
Anachoreta

Postprzez iskierka » 07 Wrz 2010, 08:17

Anachoreta napisał(a):Ja mam alergie. Za to na syntetycznej gąbce śpi mi się dobrze. A gdy ktoś chce zmienić to co zrobi z syntetyczną gąbką?

co do alergii, to proponuję baczniej przyjrzeć się menu i tej zachwalanej przez ciebie, ekologicznej i czystej Warszawie, nic nie ujmując naszej zacnej stolicy ;)
co do dobrego samopoczucia, to też może być bardzo złudne. po czekoladzie też wiele osób czuje się dobrze, lekarze to nawet wychwalają zalety spożywania czekolady, zwłaszcza gorzkiej, a tu się okazuje, że kakao w parze ze zdrowiem w ogóle nie idzie. dla zainteresowanych proponuję na serio poszukać na ten temat informacji - np. dlaczego "natives" nie jedzą kakao, i do jakich celów dawniej służyło.
co do wyrzucania materaca- zawsze możesz pociąć na kawałeczki, spakować do worka i schować do szafy albo na balkon ;) a kupić sobie coś dla zdrowia. ale serio mówiąc, to jest niełatwy dylemat :roll:

Marian, co do kapoku, znalazłam info na stronce jakiejś firmy, że już więcej ich nie sprzedają, bo wg nich nie są ani zbyt zdrowe, ani hypoalergiczne. o ile dobrze zrozumiałam. ale jak zdążyłam ci powiedzieć, mój dojcz, pozostawia jeszcze wiele do życzenia..
iskierka

Postprzez Anachoreta » 07 Wrz 2010, 17:19

Co do kakao i czekolady to pełna zgoda, jest to używka podobnie jak wiele innych np herbata. Nie należy tego pić i jeść. :!:

Ja pije tylko wodę oligoceńską. Przywożę sobie codziennie 12 litrów ze studni. Do gotowania też. Zioła i soki tylko gdy jestem chory. :)

Alergia to choroba cywilizacyjna to nie siano jest jej przyczyną tylko toksyczne substancje produkowane przez cywilizację. W Warszawie to przede wszystkim spaliny samochodowe psują powietrze. Nie można też lekceważyć hałasu, który dla mnie jest osobiście tym, co mi w Warszawie najbardziej przeszkadza. :(

Tak naprawdę, to ani wieś ani Warszawa, nie jest ekologicznym miejscem. Trudno powiedzieć co gorsze. Mnie osobiście najbardziej przeszkadzają wszelkie dymy, czy to z drewna, czy z węgla bez różnicy. :(

Niestety ludzie wszystko zatruli, wszędzie jest hałas mechanicznych urządzeń. Na działce sąsiedzi budują dom. W Warszawie remontują mieszkanie i dodatkowo w bloku jest wymiana instalacji elektrycznej. :(

W książce Anastazji jest napisane żeby czytać w miejscu gdzie nie słychać urządzeń mechanicznych, tylko gdzie takie miejsce...?
Wiem, wiem trzeba iść głębiej w las, tam gdzie wycinki drzew akurat nie ma. No, ale na to trzeba mieć czas.
Anachoreta

Postprzez Marillka » 08 Wrz 2010, 19:15

Anachoreta napisał(a): Moja babcia też miała jakiś naturalny, ale nie wiem z czego on był. Napewno nie ze słomy. :?:

Marta napisał(a):moja babcia jeszcze kilka lat temu miała siennik wypełniony słomą..

Hej :D cytuję Wasze wypowiedzi bo ...

sienniki robi się z siana ;D na pewno nie ze słomy :D
moja ciocio-babcia produkowała takie sienniki

poza tym ze trzeba gęsto-tkany materiał, mocno wypchać siankiem (można wybrać te roślinki na które się nie jest uczulonym...) to warto go przepikować żeby się sianko nie przesuwało, Z mojej praktyki wynika, że trzeba taki siennik grubo pościelić kocami albo ciotka robiła coś "nie tak" (kłuły)
Marillka

Postprzez Marta » 08 Wrz 2010, 20:39

sienniki robi wypycha sie sianem lub sloma...wiem,ze nawza kojarzy sie raczej sie z sianem..ale mniejsza z tym....Mysle, ze nie ma to wiekszego znaczenia..Pewnie zalezy to takze od regionu...wiem tylko tyle, ze te slomiane raczej nie kluja...
Marta

Miejscowość: Kotlina Sandomierska

Postprzez Marian » 09 Wrz 2010, 10:22

anachoreta .............

Alergia to choroba cywilizacyjna to nie siano jest jej przyczyną tylko toksyczne substancje produkowane przez cywilizację. W Warszawie to przede wszystkim spaliny samochodowe psują powietrze. Nie można też lekceważyć hałasu, który dla mnie jest osobiście tym, co mi w Warszawie najbardziej przeszkadza.

Masz bardzo dziwny sposob tlumaczenia sobie roznego rodzaju okreslen lub stanow,sa one naprawde bardzo naukowe.
Najlepiej nie umiejac sobie pewnych zeczy wytlumaczyc lub stwierdzic, zwalic na "cywilizacje".Niestety naszej glupoty nie da sie wytlumaczyc moze inaczej na chwile obecna,bo i po co mowic prawde.Na prawdzie nie zarabia sie pieniedzy tak duzych jak na klamstwie.
Alergia to nic innego jak oznajmienie Twojego organizmu ze Twoje szambo jest pelne i jest potrzeba jego ocyszczenia,a nie okreslania go choroba cywi.

Ja czytajac niektore Twoje wpisy juz myslalem ze Warszawa jest stolica eko,ale sam stwierdzasz ze nie,ladnie z Twojej strony.
Tak ze mily nieznajomy oczysc najpierw swoje szambo zabierajac sie za siebi tak na serio i gwarantuje Ci ze po roku lub troszeczke dluzej nie bedziesz mial zadnych problemow z swoim zdrowiem,jedyny warunek ze zrobisz to sam bez Twoich naukowcow i lekarzy,a ksiazek na ten temat juz w polsce jest dosyc sporo,a nie mowiac juz o obcojezycznych wydaniach.A jeszcze slowko odnosnie wody,pieknie ze wozisz sobie wode ze zrodelka,ale dla ciebie najlepsza woda bedzie woda destylowana przez odparowanie lub woda z filtra osmozy,gdyz jak wiadomo ta woda nie zawiera zadnych innych czasteczek i Tobie dopomoze oczyscicTwoj organizm z toksyn. Powodzenia w odzyskaniu zdrowia.

iskierka...........

Marian, co do kapoku, znalazłam info na stronce jakiejś firmy, że już więcej ich nie sprzedają, bo wg nich nie są ani zbyt zdrowe, ani hypoalergiczne. o ile dobrze zrozumiałam. ale jak zdążyłam ci powiedzieć, mój dojcz, pozostawia jeszcze wiele do życzenia..

Ciekawe jeszcze nic takiego nie przeczytalem pierwszy raz slysze,a te materace sa juz na rynku od przeszlo 20 lat.Prosze podaj mi moze linka,mam ochote to sobie przeczytac.
Dzieki,pozdrawiam ;)
Ostatnio edytowany przez Administrator 09 Wrz 2010, 10:56, edytowano w sumie 2 razy
Powód: znacznik cytatu
Marian

Postprzez Administrator » 09 Wrz 2010, 11:04

sienniki wypycha sie sianem [...] nazwa kojarzy sie z sianem

No co wy wypisujecie... :lol: Próbowaliście wypchać materac sianem? Przecież to raz dwa, z jednej strony się wgniecie, z drugiej wybrzuszy i trzeba byłoby go od nowa upychać. Słowo "siennik" na pewno nie pochodzi od siana, jeżeli już, to od "snu". Wewnątrz siennika - słoma, zmieniana kilka razy w roku.
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez Anachoreta » 10 Wrz 2010, 12:38

Marian napisał(a):Tak ze mily nieznajomy oczysc najpierw ..

Już nie raz robiłem kuracje oczyszcvzające pod kierunkiem specjalistów od medycyny naturalnej. Nic mi to nie dało.
Mogę też powiedzieć, że prawadzę znacznie zdrwoszy tryb życia od innych moich znajomych i rodziny conajmniej od 20 lat. Trzeba by się tak cały czas oczyszczać, bo ciągle nowe toksyny do nas przenikają.
Ciekawe jak się oczyścić od hałasu?
Anachoreta

Postprzez iskierka » 10 Wrz 2010, 13:10

iskierka

Postprzez Marillka » 12 Wrz 2010, 06:26

Dzięki :D

impulsywnie odpowiedziałam, na drugi raz sprawdzę zanim napisze
Marillka

Postprzez Marian » 14 Wrz 2010, 08:10

Anachoreta.......

Już nie raz robiłem kuracje oczyszcvzające pod kierunkiem specjalistów od medycyny naturalnej. Nic mi to nie dało.
Mogę też powiedzieć, że prawadzę znacznie zdrwoszy tryb życia od innych moich znajomych i rodziny conajmniej od 20 lat. Trzeba by się tak cały czas oczyszczać, bo ciągle nowe toksyny do nas przenikają.
Ciekawe jak się oczyścić od hałasu?

wydales sporo kasy na nic,gdyz co to za specjalisci skoro dalej jestes chory.
Jednak gdybys sam zabral sie za swoje wlasne zdrowie to moze lub napewno wygladalo by ono inaczej,ale Ty wychodzisz na latwizne.
Pragniesz aby inni zrobili pozadek za Ciebie,ale jak juz wiesz to nie funkcjonuje.
Wiec proponuje abys solidnie wzial sie do pracy i przestal nazekac jak dziecko,ktore nie wie co ma poczac i pozostalo mu tylko nazekac.
Mnie zajelo to pare lat i wyszlo,a gdy przyszedlem do lekarza to stwierdzil ze gdyby mial takich pacjetow to musial by zamknac swoja praktyke.
Nie zwracaj uwagi na innych patrz na siebie,gdyz tutaj chodzi wylacznie o CIEBIE.
Chalasu po prostu unikac.

Nie ma zeczy niemozliwych sa tylko niemozliwi LUDZIE
Tak jak nie ma nieuleczalnych chorob sa tylko nieuleczalni ludzie.
Marian

Postprzez Anachoreta » 14 Wrz 2010, 17:33

Marian napisał(a):wydales sporo kasy na nic,gdyz co to za specjalisci skoro dalej jestes chory.
Jednak gdybys sam zabral sie za swoje wlasne zdrowie to moze lub napewno wygladalo by ono inaczej,ale Ty wychodzisz na latwizne

No cóż napisałem, że byłem u specjalisty, co nie znaczy że nie leczę się sam.
Gdybym napisał, że leczę się sam to byś napisał, że generalnie to się nie znam i powinienem iść do specjalisty.
A tak wogóle to ja ciebie o żadne uwagi na temat mojego zdrowia nie prosiłem.
I byłbym wdzięczny za nie robienie więcej osobistych uwag pod moim adresem.
Anachoreta

Postprzez Marian » 15 Wrz 2010, 08:42

Anachoreta.......
to sa Twoje wpisy ,a nie kogos innego.
Jezeli o nich piszesz to chyba nie po to aby tylko pisac,a jezeli tak to najpierw sie zastanow co piszesz.

Pisac po to aby pisac to najlepiej nic nie pisac.

Takie jest moje osobiste zdanie,a ja nie pisze dla przekory lub aby komus pokazac.
Takiego zapotrzebiwania nie mam,mam inne upodobania jak wspaniale spedzic czas.
Mysle ze sie wyrazilem zrozumiale,a jezeli sie czujesz urazony lub atakowany to juz jest Twoje spojrzenie,a nie moje.
Marian

Postprzez Administrator » 15 Wrz 2010, 14:02

O ile Marian może mieć racje jeżeli chodzi o merytorykę i logikę, o tyle Anachoreta ma rację w kontekście grzeczności i zasad dobrego smaku.

Temat brzmi "Materace naturalne". Nie chciałbym, żeby przerodził się w pyskówkę i kłótnie o głodówkach i oczyszczaniu organizmu.
Jak Anachoreta założy swój temat, w którym będzie prosił o sugestie nt. swojego zdrowia, to go zdrowo tymi sugestiami obładujemy :)

Przecież możecie kontynuować tą dyskusję za pomocą prywatnych wiadomości. Jeżeli chcecie. A jeżeli nie, to po co to? Żeby się przed publiką poprzerzucać? Mieliśmy już jednego takiego użytkownika, który wysadzał każdą dyskusję. Panowie, omijajmy ten rodzaj postępowania :)
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez Marian » 15 Wrz 2010, 18:08

OK,przepraszam :oops:
Marian

Postprzez Lukasz » 15 Wrz 2010, 19:56

Co do materacy trochę siana trochę ziół i kwiatów oczyszcza organizm, dobrze się śpi (chyba :P) i jest zdrowe i naturalne :). Wszystko można włożyć w poszewkę (albo podszewkę w chwili obecnej nie pamiętam jak to się mówi) utkaną z włókien pokrzywy.
Lukasz

Postprzez maniek6 » 27 Gru 2010, 19:08

dzięki za pomoc!
Ostatnio edytowany przez maniek6, 05 Lut 2011, 17:20, edytowano w sumie 1 raz
maniek6

Postprzez maniek6 » 05 Lut 2011, 17:19

Materace perdormire – Najlepsze materace na rynku. Nie czekaj, sprawdź!
maniek6

Postprzez Hipka » 05 Lut 2011, 17:39

A mnie się podobają materace z naturalnej owczej wełny, jak ostrzygę swoje bećki to może spróbuję coś zdziałać, ale umiejętności mi brak... Może ktoś coś wie? Narazie to widzę coś takiego niezbyt grubego i pikowanego jak kołdra, żeby można było prać. A jak za cienki, to można położyć dwa jeden na drugi, albo i trzy. Co o tym myślicie? Bo na siennikach ze słomy owsianej to ja spałam całe dzieciństwo, ale są dwie niewygody: brak słomy owsianej ścinanej kosą (ta z beli w kwadraciki się nie nadaje), a poza tym szeleści i szybko pośrodku wygniata się do gołych dech.
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez jula » 20 Paź 2013, 07:43

Ja w lecie skosiłam pokrzywy ręczną kosą, wysuszyłam ,upchałam do poszwy z zamkiem i śpie na nim,a zrobiłam nić pokrzywową (recznie sciagałam wierzchnią tak jak by skóry i zapletłam), nosze na szyje nić pokrzywową z medaljonem z cedru i nić pokrzywową zamotałam do opaska i nosze na głowie. A oto co piszą o pokrzywie:

Królowie mieli pościel tylko z pokrzywy . Możemy się tylko domyślać , dlaczego ? Kiedyś ludzi owinięto tkaniną pokrzywową zeby przywrucić krązenie krwi.

Połozona w kołysce pokrzywa chroni dziecka od złego czaru i złego oka. . Wiemy, że nie tylko chroni , ale również przyczynia się do rozwoju dziecka .

Dobrze znamy fakt , że skarpetki z przędzy pokrzywy są na reumatyzm,pasy na rwa kulszowa i migreną . Noszenie pokrzywową nić na głowie może pomóc w odkryciu różny ch umiejętności.

Chore organy i części ciała są leczone po przez nakładanie materiału z pokrzywy pokrzywy.

Jednak uzyskane wyniki są w naszej osadzie , z opatrunkiem pokrzywy , bransoletki , nici, medaliony i wkładki przechodzi ból głowy, normalizuje sie ciśnienie krwi , poprawia sie ostrość widzenia i słuchu ,poprawia krązenie krwi , a nawet cudownie poprawia sie sen , nastrój i ogólne samopoczucie człowieka , pojawia sie lekka radość. Tylko jedna wąska nić na nadgarstku zmniejsza i całkowicie eliminuje ból stawów . Produkty z pokrzywy generalnie usuwają wszystkie rodzaje bólu. Nawet mały kawałek włokniny z pokrzywy na ciele człowieka harmonizuje jego energetyke, daje ​​siły i chroni. A najciekawszy fakt, że poprawia sie nastrój ,daje wewnętrzny spokój i lekką radość.
jula

Połówki: Poszukuję Mężczyzny-Boga

Następna

Wróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość