kiszony czosnek

Wszystko to, co pomaga człowiekowi osiągnąć i zachować zdrowie oraz harmonię.

Moderatorzy: Hipka, iskierka

kiszony czosnek

Postprzez iskierka » 29 Wrz 2012, 11:28

jesień już tu, zima za pasem, dobrze by było wzmocnić nieco nasze organizmy i podnieść odporność, co by nas jakieś choróbsko nie złapało.
moja mama ma sprawdzony sposób. wystarczy wodę z kiszonych ogórków przecedzić i zlać do słoika, a do tego wrzucić ząbki czosnku. nie pytajcie mnie jak dużo, bo robimy na oko. powiedzmy kilka. odstawić do szafki na 2tygodnie, by woda przeszła czosnkowym smaczkiem.
trzeba pić ok 2 razy dziennie po łyżeczce dla profilaktyki, a przy chorobie znacznie częściej. nam smakuje bardzo, więc pijemy dość często w ciągu dnia.
iskierka
 
Posty: 289
Rejestracja: 11 Lip 2010, 10:42

Re: kiszony czosnek

Postprzez jula » 03 Paź 2013, 20:07

Szkodliwe działenie cebuli i czosnku.


Rzeczywiście, czosnek i cebula może pomóc w wielu dolegliwościach , ale te produkty nie mogą być włączone do codziennej diety , z względu na wielu obiektywnych przyczyn .z którymi nawet naukowcy sceptyce zgadzają sie, którzy postanowili sprawdzic zarówno negatywne i pozytywne oddziaływanie tych produktów na organizm człowieka .

Pierwszy w świecie nauki , który powiedział o niebezpieczeństwach czosnku i cebuli był profesor Robert Beck . Dr Beck napisał w swojej pracy , "dlatego, że czosnek tak toksyczne - zawiera sulfanyl - reaktywnych jonów hydroksylowych ( rodnik ) , który ma zdolność przenikania przez błony krew-w mózg i jest szczególnie toksyczny dla wyższych ssaków . Jego przenikliwesubstancja jak dimetylosulfotlenek ( biopolyarny rozpuszczalnika ) .

Kiedy byłem projektantem samolotu ,chirurg personel przychodził do nas prawie co miesiąc i przypomniał wszystkim : "Nawet nie myślcie zjeśc żadnej żywności z czosnkiem w ciagu 72 godziny przed odlotem na naszych samolotach , ponieważ dwa , trzy razy zmniejsza się reakcja . Po jedzeniu przynajmniej trochę czosnku , będzie mieli trzy razy utrudnioną reakcyje. "

Wtedy jeszcze nie rozumiałem, dlaczego tak się dzieje. Ale dwadzieścia lat później , kiedy byłem właścicielem korporacji " Metrics Alpha " dla produkcji urządzeń z biofeedback , odkryliśmy , że czosnek całkowicie zaburza funkcję myślenia. I prowadził badania na Uniwersytecie Stanforda , i tych, którzy w nim uczestniczyli , jednogłośnie stwierdziła, że czosnek jest trujący . Możesz pocierać głowką czosnku stopy - i po niedługim czasie nadgarstkach pojawi sie zapach czosnku . Tak więc , przenika do organizmu . To jest to, co sprawia, że​​ trucizna zawarta w czosnku -jak odparowaniu dimetylosulfotlenku : jony hydroksylowe sulfonylowych przenikaja do mózgu .W latach osiemdziesiątych , Robert Beck , badanie funkcji mózgu człowieka , odkryto , że czosnek i cebula maja szkodliwy wpływ na mózg . Dopiero później dowiedział się, że wiele dziedzin filozofii jogi i ostrzegają swoich zwolenników od jedzenia cebuli i czosnku , chociaż jest to w sprzeczności z praktyką medyczną . Każda osoba zaangażowana w pracę intelektualną i twórczą mogą ,eksperymentować wplyw czosnku lub cebuli , i mogą przekonac sie że po spożyciu tych warzyw są naprawdę myśli staje się mętnymi .
.

Błogi jedzenie przyczynia wzniosłe myśli , ponieważ energia krąży w organizmie wzrasta do wyższych czakr. Czosnek i cebula - właściciele energii ignoranciji , p obniżają prany ( energii życiowej) do niższych czakr , tworząc pożądliwe pragnienia. starożytny lekarzy zalecali stosowanie tych produktów w celu ułatwienia procesu zapłodnienia . Ale dziś, gdy w świecie kwitnie kult seksu , ludzie radują słyszeć o takich właściwościach cebuli i czosnku .

Wszystko byłoby takie proste , jeśliciało ludzkie nie istnieją cztery energie : udana lub kontroli energii Samana - ognisty energii , Viana - energia komunikacji , energii lub instynkty Apana zwierząt .

Tak więc, gdy naszej dietcie dominuje żywność z energią dobroci ,energia w ciele porusza się w górę , co jest przyczyną optymizmu . Również kiedy wyłączone z menu produktów ignorantów , zauważa się , że zwiększa sie pozytywne myślenie, poprawia sie pamięc ,rossądek kntrolowanie swoją psychyką, rozwija sie siła woli,determinacja,umiejętność pokonywania trudności , itp A energia instynktów zwierzencych zwiększa niskie poziomy, pragnienia i , takie jak pożądanie , chciwość , chęć panowania nad innymi , dużo chęci do jedzenia , brak kontroli umysłu .

Filozofii wedyjskiej przyszli do następującego wniosku o cebuli i czosnku : z tych produktów korzystać w ekstremalnych wypadkach, które należy zastosować w przypadku poważnych zaburzeń układu rozrodczego ,częste lub stabilny korzystanie z cebuli i czosnku - prowadzą do braku kontroli nad własnymi uczuciami .


Tak więc , na przykład, wielu z nas zdaje sobie sprawę , że w Indiachkrowa jest czczony jako święte zwierzę, jak to jest jak matka dać mleko , tak do dziś , w kraju kultura religijna jest zachowana ochrona krów . Dlatego nie dziwi fakt , że jednym z opowiadań związanych z tego rodzaju zwierzętom . Tak, kiedyś , dawno temu żył sobie wielki królu , i oto , pewnego dnia postanowił pójść na rydwanie i sprawdzić swoje majątki , dobytek były ogromne , arydwan pędził za szybko , a król nie widział krowę przez jezdnię , i prowadził ją na . Z martwego ciała jej uprawiane cebuli i czosnku , tak są te warzywa dla wyznawców kultu ochrony krów - zbliżona do jedzenia mięsa .Pytanie, co zrobić, jeśli związany do smaku cebulę i czosnku , ale uświadomił sobie szkodliwe działanie? Odpowiedź jest bardzo prosta , istnieje wiele alternatyw, które przewidziane przez naturę. Na przykład , w świecie istnieje Asafetyda - żywica, który jednoczesnie ma smak czosnku i cebuli , zaleca się nie tylko jako przyprawa , a także jako lek dla poprawy trawienia . Różnorodność Masala -mieszanka przypraw i curry przewyższają cebulę aromat i czosnku i korzyśc z tych przypraw nie ulega wątpliwości , ponieważ zawierają imbir , goździki , kurkuma, czarny pieprz, koper , gałka muszkatołowa, różne zioła i t . itp. Korzeń imbiru w Ayurveda medycyna jest uważany za numer jeden . Razem z cytryną , stosuje sie w przeziębieniach , w złym trawieniu , a latem dla chłodzenia się..

Uzbrojeni w tę wiedzę , a arsenał naturalnych przypraw , nie ma potrzeby korzystania z cebuli i czosnku , które mniejszą aktywność mózgu, podczas gdy błogie produkty promóją twórcze myślenie i rozwój pozytywnych cech . Wyciągnąć własne wnioski .
jula
 
Posty: 124
Rejestracja: 14 Wrz 2012, 11:36
Połówki: Poszukuję Mężczyzny-Boga

Re: kiszony czosnek

Postprzez Marian » 03 Paź 2013, 22:10

Jula
bardzo interesujące,dzięki <slonce>,a jak się to ma do czosnku niedźwiedziego - Allium ursinum.
Marian
 
Posty: 768
Rejestracja: 13 Cze 2010, 20:27

Re: kiszony czosnek

Postprzez jula » 04 Paź 2013, 06:38

Własnie miałam napisać o tym!
Czosnek niedzwiedi jak najbardzie mozna uzywac. Jego sie uzywa tylko naziemna cześc czyli zielone liście. W zielonych lisciach wiecej korzyści niz w korzeniu. <blush>
jula
 
Posty: 124
Rejestracja: 14 Wrz 2012, 11:36
Połówki: Poszukuję Mężczyzny-Boga

Re: kiszony czosnek

Postprzez Marian » 04 Paź 2013, 08:54

Dziękuję slicznie <buziak> <slonce> ,więc czekam niecierpliwie do wiosny.
Marian
 
Posty: 768
Rejestracja: 13 Cze 2010, 20:27

Re: kiszony czosnek

Postprzez jula » 04 Paź 2013, 09:02

po co czekać do wiosne skoro mozna kupić suszony czosnek niedzwiedi. Ja juz kupiłam,swietny smak :D Tylko do potraw dodawać na koncy gotowania,do salatek wystarczy pokruszyć <blush>
jula
 
Posty: 124
Rejestracja: 14 Wrz 2012, 11:36
Połówki: Poszukuję Mężczyzny-Boga


Wróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron