Dlaczego warto zrezygnować z alkoholu

Wszystko to, co pomaga człowiekowi osiągnąć i zachować zdrowie oraz harmonię.

Moderatorzy: Hipka, iskierka

Dlaczego warto zrezygnować z alkoholu

Postprzez jula » 16 Paź 2013, 21:04

Na audyciji u Wedrussy Polskiej usłyszałam o Profesorze Żdanov,po audyciji znalazlam ten filmik i ucieszyłam sie,ze ten wykład dla mnie najlepszy.
Przed tym oczewiście piłam alkohol mozna powiedzić jak była okazia,po oglądaniu tego wykładu przestałam całkiem pić alkohol. Teraz znalazłam ten filmik z napisami na języku polskim :D Bardzo polecam <kwiat>

http://www.youtube.com/watch?v=94GvCOaS6aA
jula

Połówki: Poszukuję Mężczyzny-Boga

Re: Dlaczego warto zrezygnować z alkoholu

Postprzez Maciej » 13 Sty 2015, 19:37

filmik widziałem, ale już po tym ,jak ponad 2 lata temu zrezygnowałem całkowicie z akoholu ;) filmik świetnie pokazuje temat alkoholowy, ciekawe uzupełnienie wiedzy :) wysłałem paru osobom linki, i niektórzy sie obrazili wprost :D i dobrze, wolę niepijących znajomych, z trzeżwym i jasnym umysłem <slonce> <kwiat>
Awatar użytkownika
Maciej

Miejscowość: Arciechów, Stare Załubice
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez Paulina » 13 Sty 2015, 20:26

"film jest niedostępny" aczkolwiek moje noworoczne postanowienie jest właśnie takie aby na jakiś czas nie pić ani kropli alkoholu. Wcześniej nie piłam wiele, ale zdarzała się babcina naleweczka, miód pilny czy drinki :).
Paulina

Miejscowość: Lublin
Połówki: Szukam swojej połówki ♂

Postprzez Maciej » 13 Sty 2015, 20:48

Awatar użytkownika
Maciej

Miejscowość: Arciechów, Stare Załubice

Postprzez Paulina » 13 Sty 2015, 23:01

Dziękuję :)
Paulina

Miejscowość: Lublin
Połówki: Szukam swojej połówki ♂

Postprzez EterycznyLas » 18 Sty 2015, 16:51

http://www.allen-carr.pl/ksiazki/73-allen-carr-prosta-metoda-jak-skutecznie-kontrolowac-alkohol
Autor udowadnia, że wystarczy wyzbyć się złudzeń co do rzekomego pozytywnego działania alkoholu i wpajanych nam od dzieciństwa wzorców zachowań, a przestaniemy być niewolnikami drinka.

Książka nie tylko dla nałogowców.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Miejscowość: Świdnik, Polska
Połówki: Szukam swojej połówki ♀

Postprzez alana_ » 11 Lut 2016, 13:51

EterycznyLas napisał(a):http://www.allen-carr.pl/ksiazki/73-allen-carr-prosta-metoda-jak-skutecznie-kontrolowac-alkohol
Autor udowadnia, że wystarczy wyzbyć się złudzeń co do rzekomego pozytywnego działania alkoholu i wpajanych nam od dzieciństwa wzorców zachowań, a przestaniemy być niewolnikami drinka.

Książka nie tylko dla nałogowców.

Czytałam tą książkę i polecam, chociaż nałogowcem nie byłam. Ale daje ciekawy obraz.
Awatar użytkownika
alana_

Miejscowość: Rybnik
Połówki: Poszukuję Mężczyzny-Boga

Postprzez rudzielec » 05 Kwi 2016, 10:16

Nie taki alkohol straszny, jak go malują. Straszny jest brak umiaru w jego spożywaniu. Okazuje się, że piwo (wino chyba też) ma dodatni wpływ na układ krążenia, a tym samym jego umiarkowana konsumpcja zmniejsza ryzyko zawału http://www.biomedical.pl/zdrowie/zawal- ... 11317.html . Tak więc umiar, we wszystkim umiar. Bo nawet witaminy, jeśli je przedawkujemy, zaczną nam szkodzić.
rudzielec

Postprzez Piechota Marek » 17 Maj 2016, 10:54

Alkohol - jak i wiele innego w tym świecie - ma cechy dodatnie i ujemne. Jest dobry do dezynfekcji ran. Czy może mieć niekorzystne działanie słuszna kuracja przeciwpasożytnicza nalewką z młodego orzecha włoskiego? Są też nalewki ziołowe, bursztynowe...
Alkohol bywa złym pomysłem gdy pity w celach towarzyskich, czy też jako codzienne piwko relaksujące po pracy.
Fajnie działa po pierwszych minutach bo synchronizuje na krótko półkule mózgowe ale kolejne łyki to już spowrotem. Że dobry na serce? To uważam za usprawiedliwianie tego piwka w przyszły weekend przed sobą samym ;) Są lepsze środki na serce, choćby zioła i nie przynoszą skutków ubocznych. Dla porównania - krowie łajno jest dobre przeciw komarom ale ludzie się nim nie oblepiają. Wolą spray na komary albo nacierają ręce zielem wrotycza.
Sytuacja stoi na głowie podobnie w przypadku konopii - potężnego narzędzie leczniczego, które ludzie stosują dla przyjemności zamiast leczenia czy też poznania, a wtedy roślina przestaje oddziaływać z mocą dobroczynną.
Ostatnio edytowany przez Piechota Marek, 30 Sty 2017, 20:24, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Piechota Marek

Miejscowość: opolskie
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez rudzielec » 17 Cze 2016, 17:05

Parafrazując klasyka - nie pijesz alkoholu, nie jesteś prawdziwym Polakiem ;)

Fajnie, ze takie postaw stają się coraz bardziej popularne. Takie inne niż ogólnie przyjęte zachowanie. I chyba dla tej inności, oryginalności warto zrezygnować, że już nie wspomnę o korzyściach zdrowotnych, no i bezpieczeństwo, bo człowiek nie wygłupi się na imprezie. :D
rudzielec

Postprzez Stokrotka » 09 Lip 2016, 13:06

.
Ostatnio edytowany przez Stokrotka, 28 Paź 2016, 18:58, edytowano w sumie 1 raz
Stokrotka

Postprzez Melilotus » 02 Sie 2016, 08:15

Ja piję alkohol ze znajomymi, dwa piwa maksymalnie przez 4 godziny.
A samemu produkuję tylko bimber na topinamburze.

Topinambur się płucze, sparza wrzątkiem i miele w maszynce do mięsa. Nie wolno gotować ponieważ zrobi się zbita masa do której drożdże nie będą miały dostępu.
Bierze się tylko zawsze dwa szczepy drożdży gorzelniczych, nie wszystkie chcą fermentować inulinę, a jak się skrzyżują to fermentują.
Zawsze do fermentacji daję dwie tabletki cynku z apteki o maksymalnej dostępnej dawce.
Zawsze przez gęste sito leję wodę do fermentacji ponieważ musi się dobrze natlenić drożdże się mnożą tylko jak jest tlen w wodzie a fermentują bez tlenu.
I do fermentacji topinamburu daję 1kg cukru na start drożdży.
A i drożdże zawsze pod folią aluminiową w szklance na etapie rozczyniania, ponieważ o zakażenie nie trudno.

Jeszcze mam w planach eksperyment z dodatkiem cukru trzcinowego na estry dla lepszego aromatu ponieważ bimber topinamburowy pachnie ziemią.

Sam nie piję tak mocnych alkoholi, ale lubię eksperymentować w kuchni.
Awatar użytkownika
Melilotus

Miejscowość: Świdnik
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Maja2 » 31 Paź 2016, 15:52

1. Twoje zdrowie nabierze mocy!
2. Stracisz na wadze.
3. Będziesz lepiej sypiać!
4. Będziesz lepiej wyglądać!
5. Twój mózg będzie ci wdzięczny!
6. Będziesz bardziej kreatywna i chętna do działania!
7. Rozjaśni ci się w głowie!
Ty i twoi bliscy na tym skorzystacie!
Maja2

Postprzez genchi » 02 Kwi 2017, 13:03

Propozycja jest prosta: mały eksperyment. Jeśli masz nawyk codziennego kończenia dnia przysłowiową lampką wina – odpuść sobie, powiedzmy, na trzy dni. Nieważne, czy chodzi tylko o dwa kieliszki wina, czy o jednego drinka. Do kolacji wypij ulubioną herbatę. Albo – jak w dzieciństwie – zrób sobie kakao. Po takich dwóch–trzech dniach przerwy naprawdę osiągniesz inny stan umysłu. Będziesz się czuć rześko, pomysły w ciągu dnia same będą ci wpadać do głowy, bez problemu wykonasz nawet trudne zadanie w pracy. Pewnie nie będziesz tak marudny jak zwykle (chyba że narzekanie masz wpisane w charakter). Spróbuj, bo taka świeżość umysłu może ci się spodobać bardziej niż myśl o wieczornym drineczku na rozluźnienie.
Awatar użytkownika
genchi

Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Wróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości