Jak przyjąć noworodka na ten świat - sp.rodzenia

Wszystko to, co pomaga człowiekowi osiągnąć i zachować zdrowie oraz harmonię.

Moderatorzy: Hipka, iskierka

Jak przyjąć noworodka na ten świat - sp.rodzenia

Postprzez burczymucha » 04 Sie 2012, 14:31

Jestem facetem więc nie rodzę (jak kobieta) skłaniałem się do porodu w wodzie.
Oglądając kilka dni temu na TVN - program z Ewą Drzyzgą o Założonej eko osadzie 16 ha ,weganizmie i
o porodzie lotosowym
---" Mimo tego, że pozostawienie noworodkowi pępowiny i łożyska do chwili jego naturalnego odpadnięcia, wydaje się być niehigieniczne, ma jednak swoje podłoże filozoficzne."

Prędzej gdzieś wyczytałem że pierwsze co dostaje od nas noworodek to bul w postaci klapsa (na dzień dobry jest bity) -- i to ruszyło mnie do myślenia.
Ciekawi mnie jakie Macie na tą sytuacje swoje poglądy ?
burczymucha

Miejscowość: Wielkopolska

Re: Jak przyjąć noworodka na ten świat - sp.rodzenia

Postprzez marek » 05 Sie 2012, 19:33

W dobrą stronę rozumujesz. Narodziny w dzisiejszym, pseudo-cywilizowanym świecie są dla dziecka wielkim szokiem. Myślę, że jest to główny powód tego, że nie jesteśmy świadomi tak, jak powinniśmy być. Gorąco polecam Anastazję tom 8 cz.2 - Rytuały miłości jeśli naprawdę chcesz mieć - moim skromnym zdaniem - najbardziej pełną i logiczną wiedzę na ten temat. Tam jest to wyłożone czarno na białym. Odpowiedni tytuł rozdziału znajdziesz w spisie treści. Tutaj masz PDFhttp://chomikuj.pl/tachyon108/PDF*27s jednak nie zachęcam do czytania całej w wersji elektronicznej. Lepiej jest "fizyczną" książkę poczytać wśród śpiewu polskich ptaków.

PDF jest duży, bo nie miałem czasu, żeby przyłożyć się do składu. Jak nie masz konta na chomiku, to pisz na priw - wyślę Ci mailem.
marek

Miejscowość: opolskie

Re: Jak przyjąć noworodka na ten świat - sp.rodzenia

Postprzez Zirradiel » 18 Gru 2016, 12:00

Uwazam ze to temat bardzo wazny ale jak widze jako pierwsza kobieta sie tu wypowiadam. Jestem wlasnie w ciazy i to moja pierwsza ciaza wiec z checia rowniez wiele chcialabym sie w temacie dowiedziec. Niestety internet nie dostrarcza wystarczajaco wyczerpujacych odpowiedzi podobnie jak ksiazki. Dorogie panie! Dzielcie sie wiedza i przemysleniami na ten temat! :)
Zirradiel

Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Wróć do Zdrowie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość