Robótki ręczne

Wiersze, obrazy, piosenki i wszystkie inne sposoby wyrażenia siebie.

Moderator: iskierka

Robótki ręczne

Postprzez Arjuna » 13 Lis 2013, 09:52

Jako dziecko lubiłam różne ręczne robótki wykonywać, potem z wiekiem pojawiły się inne zainteresowania. A teraz wracam do czasów dzieciństwa, zaczynając od podstaw ;) Opanowanie podstaw szydełkowania nawet nieźle mi poszło przy pomocy książki "Robótki szydełkowe" Heidi Fuchs i Marii Natter. Teraz szukam i próbuję szydełkować różne wzory na czapki, rękawiczki i skarpetki. Jak ktoś takie ma to chętnie z wzoru skorzystam :) Jeszcze tylko nie mam wprawy z dobraniem odpowiedniej włóczki. Tak więc wszelkie podpowiedzi mile widziane. Chciałabym też nauczyć się dobrze robić na drutach i haftowania. Czy ktoś poleciłby mi dobrą książkę z podstawami albo jakieś źródło internetowe z tymi podstawami? Także wasze wpisy tutaj będą dla mnie cennymi wskazówkami. Umieszczajcie też tutaj zdjęcia z waszą twórczością.

DSCN2426.JPG

46716902337KS.jpg
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
Arjuna

Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Re: Robótki ręczne

Postprzez iwona-123 » 13 Lis 2013, 11:35

Och... ja się CIESZĘ na ten Ważny temat :D rzemiosła Kobiecego :D
jak tylko znajdę dłuższą chwilkę odezwę się:)
<brawo>
Ostatnio edytowany przez iwona-123, 01 Cze 2016, 12:38, edytowano w sumie 1 raz
iwona-123

Miejscowość: Borne, gmina Ostrowice, woj. zachodniopomorskie

Re: Robótki ręczne

Postprzez Arjuna » 07 Sty 2014, 08:31

Dodaję też zdjęcia zrobionych przeze mnie na szydełku rękawiczek. Mintenki to moje ulubione rękawiczki, gdyż mają otwory na palce. A przy niektórych pracach na dworze jest to dla mnie bardzo wygodne. Można też zrobić część na palce, taką co ją można zdejmować i zakładać, ale takich jeszcze nie mam ;)

DSCN2479.JPG

DSCN2487.JPG
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
Arjuna

Wróć do Nasza twórczość

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości