ziemia za zlotowke ;)

Rozwiązania prawne odnośnie kupna ziemi, zezwoleń, organizacji itd.

Moderator: Hipka

ziemia za zlotowke ;)

Postprzez sil_vanja » 20 Kwi 2012, 15:39

Toz to pomysl rodem z Anastazji !!!! Szkoda tylko, ze nie maja w projekcie zniesienia podatkow na plody ziemii.....

http://biznes.onet.pl/ziemia-obiecana-p ... rasa-detal

Ludowcy chcą zachęcić młodych emigrantów do powrotu do Polski. Zamierzają zaoferować im ziemię za złotówkę - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Dziennik ustalił, ze w najbliższych dniach PSL przedstawi pakiet społeczny pod hasłem "Z myślą o rodzinie". Będzie to seria projektów ustaw i propozycji społecznych z zakresu polityki rodzinnej, demograficznej i edukacyjnej.

Ludowcy proponują utworzenie rządowego programu "Ziemia za złotówkę", w ramach którego młodzi Polacy dostaną za bezcen działkę pod budowę domu. Nieruchomości dostaliby ludzie, którzy zdecydują się wrócić do kraju z zagranicy albo zamiast wyjechać na saksy, założą tu rodzinę. Warunkiem otrzymania działki byłoby bowiem, że w ciągu pięciu lat zbudują na niej dom. Całość zabezpieczona byłaby wekslem. Ziemia ma pochodzić z zasobów Agencji Nieruchomości Rolnych, do której należą niemal dwa miliony hektarów, z czego 300 tysięcy jest niewykorzystanych.
sil_vanja

Miejscowość: Szufnarowa

Re: ziemia za zlotowke ;)

Postprzez Hipka » 21 Kwi 2012, 20:34

Właśnie, też to widziałam :mrgreen: i pomyślałam, że to dobry moment, żeby do nich (albo do sejmu?) napisać, że jestesmy za i że prosimy, żeby ta ziemia to nie były działeczki na dom, tylko conajmniej po hektarze, przynajmniej dla tych, którzy chcą. I że nie tylko dla powracających z zagranicy, ale dla wszystkich chętnych. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez Piotr K » 24 Paź 2017, 10:04

Awatar użytkownika
Piotr K

Miejscowość: Borne
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez Piechota Marek » 28 Paź 2017, 10:04

To świetnie że to się dzieje. Nawet jeśli ustawa nie przejdzie to i tak będzie to wyraźny przebłysk naszych pomysłów na arenie politycznej.
Pomysł Hipki, aby do nich napisać jest dobry. Można to zrobić w formie petycji. Tylko że trzeba to zrobić, od czegoś zacząć bo od samego rozmawiania niewiele pójdzie do przodu.
Awatar użytkownika
Piechota Marek

Miejscowość: opolskie
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Postprzez Piotr K » 30 Paź 2017, 01:27

Czesc Marek. Czy po przeczytaniu artykułu jakies wazne punkty bys dodał na dzisiaj? Czy Twoim zdaniem najpierw ziemia najwazniejsza. Dzialki dostana mlode rodziny.
Ja zastanawiam się czy to maja byc przyszli rolnicy wtedy conajmniej 1 ha dzialki czy wylacznie dzialki budowlane. Z artykułu ze dzialki budowlane czyli dalsza postepujaca urbanizacja
Awatar użytkownika
Piotr K

Postprzez Piechota Marek » 30 Paź 2017, 11:52

Witaj Piotrze.
Troszkę nie rozumiem pytania, gdzie miałbym te punkty dodać. Do proponowanej ustawy ustawy?
Może zamiast petycji deklaracja. "Ja, niżej podpisany zobowiązuję się wybrać dla siebie hektar ziemi na wieczne użytkowanie i stworzyć na nim raj."
Deklaracja Władimira jest w jednej z ksiąg. Nie pamiętam, w której. Podpowiedzcie proszę. Nie mam wydań papierowych z masa własnych zakładek.
I jego deklarację możemy wziąć jako wzór ale dopasować ją pod siebie i Polskie warunki, a na końcu wszyscy się podpiszmy. Trzeba pisać tak, aby przekonać polityków że Osady Rodowe to wyłącznie korzyści dla narodu i że nie będziemy dla nich problemem, a wręcz przeciwnie.
-------------------------
Znalazłem. Księga 10 strona 51.
Sam się za przeróbkę nie wezmę. Kto jeszcze się zgłasza?
Awatar użytkownika
Piechota Marek

Postprzez Piotr K » 01 Lis 2017, 14:29

Czesc Marek
Oczywiście chodzi mi o projekt ustawy. O jego tresc.
Co do uzasadnienia to projekcie kazdej ustawy skladanej przez grupe posłów jest uzasadnienie oraz koszty finansowania. Taka mala deklaracja. Sama ustawa jest gotowa po rosyjsku. W Pradze mowa byla o przetłumaczeniu na czeski.

Ta deklaracje nad ktora pracujesz moglbys tutaj wkleić tak jak jest w książce. To na początek.

A w jaki sposob przekonac.
Czy myślisz ze osobisty list właściciela siedliska lub osobyktora zamierza je stworzyc, odreczny i podpisany jest OK? Moze faktycznie chodzi o jakosc poparcia.

Ostatnio na Białorusi wicepremier zainteresowal sie projektem ustawy o rodowych siedliskach. W artykule pisza ze juz 570 rodzin tworzy swoje Siedliska.
Jakies inne formy?

http://udf.by/news/society/159158-v-bel ... meste.html
Awatar użytkownika
Piotr K

Postprzez Piechota Marek » 02 Lis 2017, 09:32

Moja deklaracja rodowej siedziby (projekt Władimira)
Jestem obywatelem wspaniałego państwa, zapoznałem się z ideologią obrazu życia przedstawioną w książkach z serii "Dzwoniące Cedry Rosji". Idea założenia rodowej siedziby zafascynowała mnie i napełniła natchnieniem do konkretnych działań. Nabyłem hektar ziemi za miastem, na nieużytkach, w celu stworzenia na nim bardziej doskonałego środowiska do zamieszkania dla mojej rodziny, moich potomków i ku pamięci naszych przodków. Miejsce to nazwałem "Rodową siedzibą". Na zakupionej ziemi posadziłem sad, wykopałem staw do hodowli ryb, postawiłem kilka uli z pszczołami, uprawiam owoce oraz różne warzywa. Ziemie będę wzbogacać wyłącznie w sposób naturalny i nawozami pochodzenia naturalnego. Jestem przekonany iż bardzo pozytywnym efektem będzie to, że wiele rodzin posiadających umiejętności uprawy ziemi, polepszając swoje życie w rodowych siedzibach wokół dużych i małych miast, będzie w stanie zabezpieczyć mieszkańców miast w ekologiczne produkty rolnictwa, polepszyć stan ekologii na tych terenach. Uważam, że nie do zaakceptowania jest sytuacja, by dziesiątki tysięcy hektarów były nieuprawiane, zarastały zielskiem, leżały odłogiem, a w tym samym czasie 60 procent produktów spożywczych importuje się, i często są to produkty niskiej jakości, szkodliwe dla konsumentów, a zwłaszcza dla dzieci. Moim zdaniem, taka sytuacja nie tylko zagraża bezpieczeństwu żywieniowemu kraju, lecz przede wszystkim niszczy narody zamieszkujące jego terytorium. Uważam, że w takich okolicznościach nie ma sensu oskarżać rządu lub kogokolwiek o popełnienie błędów, bo nie przyniesie to żadnego efektu. Błędy zostały popełnione przez całe społeczeństwo, i to nie tylko w naszym kraju. W rezultacie wiele państw stoi na progu społecznych wybuchów. W takiej sytuacji każdy powinien pomyśleć, co on sam konkretnie może uczynić, by w najbliższej przyszłości zaszły pozytywne zmiany. Przykłady państw, które postwaiły na rozwój prywatnych gospodarstw rolnych, wskazuje, że jest to nieefektywny, a wręcz zgubny wybór. Rolnicy rywalizują ze sobą, żeby otrzymać jak największy dochód z hodowli produktów rolnych. Żeby wygrać, stosuja nawozy, herbicydy, uprawiają szkodliwe, modyfikowane genetycznie warzywa i owoce, a tym samym stwarzają zagrożenie dla życia ludzi całych państw. W rodowej siedzibie jest inaczej. Rodzina hoduje produkty na własne potrzeby, a także dla swoich krewnych mieszkających w mieście. Taka rodzina, mieszkająca w rodowej siedzibie, ma zasadniczo inny stosunek do ziemi. Nadmiar produktów wytworzonych w tych siedzibach będzie się korzystnie różnił jakością od wszystkich innych produktów dostarczanych do miejskich sklepów. Kryzys ekonomiczny w świecie wciąż się pogłębia. By z niego wyjść, potrzebna jest zasadniczo nowa i zrozumiała dla ludzi idea obrazu życia rodziny. Właśnie taka idea została przedstawiona w serii książek "Dzwoniące Cedry Rosji". Zaakceptowałem jej główne koncepcje, a one natchneły mnie do działania. Jak pokazuje życie, to dzięki tej idei, a nie środkom finansowym, już ponad sto rodzin wzięło po hektarze ziemi obok mojej rodowej siedziby, i już buduja własne rodowe siedziby, w których dzieci rodzą się i wychowują w bardziej ekologicznym środowisku. Wiem, że dzięki tej idei w różnych regionach Rosji, Ukrainy, Białorusi i Polski dziesiątki tysięcy rodzin juz budują swoje rodowe siedziby, a miliony rodzin zamierzają to zrobić, jak tylko powstanie dobra podstawa prawna. Wiele rodzin zamierza utworzyć małe przedsiębiorstwa, które będa wytwarzac produkty rolnicze. Całkowicie się zgadzam z dążeniami Rządu i Prezydenta Rosji, by stworzyć dobre warunki do budowy niewysokich domów na przedmieściach, a także przekazać ziemie pod takie budownictwo, z przydzieleniem każdej rodzinie kawałka ziemi. Moim zdaniem działka taka nie powinna mieć powierzchni mniejszej, niż jeden hektar, poniewaz na mniejszym terenie niemozliwe jest zorganizowanie doskonałego i samoregenerującego się ekosystemu, małego rolnego przedsiębiorstwa. Jeśli rodzinom nie zostana przydzielone działki o wystarczającej powierzchni, to osady wokół miast będa nie producentami, lecz konsumentami produktów spożywczych, i w efekcie pogorszy się ekologiczna i socjalna sytuacja w kraju. Jestem przekonany, że należy zdecydowanie prosić Rząd o przyspieszenie prac w tym kierunku oraz o jak najszybsze przyjecie tak niezbędnej Ustawy o rodowej siedzibie. Zwracam sie do Prezydenta, do kongresu USA, do ONZ, do wszystkiuch głów państw zainteresowanych polepszeniem warunków życia ludzi w ich krajach: proponuję, abyście rozważyli i przyjęli do realizacji ideę stworzenia rodowych siedzib. Projekt ten jest jak najbardziej efektywną metodą wyjścia z globalnego kryzysu i zapobieżenia nbadchodzacej ekologicznej katastrofie. Rozwiąże on także problem niedoboru dobrej żywności. Większa część narodów odbiera projekt "Rodowa siedziba" jako ideę narodową. Niech ta idea stanie sie ideą międzynarodową, a wtedy nasze kraje będą rywalizować, materializując wspaniałą przyszłość.Szczere zrozumienie idei, ogłoszenie jej i podtrzymanie przez rządy różnych państw powstrzyma postepującą depresje. Zacznie się twórczy i natchniony międzynarodowy ruch. Tysiące rosyjskich rodzin udowodniło juz w praktyce pozytywny wpływ projektu "Rodowa siedziba". Podobne deklaracje podpisało ponad półtora tysiąca rodzin, które przystąpiły do budowy własnych rodowych siedzib. Zbieranie podpisów trwa. Powodzenia i natchnienia wszystkim tak samo myślącym w owocnym tworzeniu doskonałego środowiska życia dla waszych rodzin w państwach i w całym świecie!
Podpis założyciela (założycieli) rodowej siedziby.

Przypominam że Anastazja jak i Władimir mówią o wielkiej ważności tego dokumentu. A my powinniśmy go odpowiednio przerobić pod Polskę. Może też trzeba tak przerobić aby nie była to tylko deklaracja tych, którzy już mają swoje siedziby, ale również tych, którzy z utęsknieniem szukają możliwości by mieć swój hektar, a ja do takich należę.
Pisanie listów? Pewnie, że tak. Jak najwięcej, do jak największej ilości miejsc. Niekoniecznie tylko politycy ale tez redakcje czasopism ekologicznych i portali internetowych, telewizje tez można zasypać listami, lokalne rozgłośnie radiowe. Im więcej, tym lepiej.
Ja już mówię że mam tanie drukowanie w domu i ulotki mógłbym robić tysiącami.
numer telefonu.jpg
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Awatar użytkownika
Piechota Marek

Postprzez Piotr K » 07 Lis 2017, 15:34

Część
Poniżej przedstawiam wersje roboczą i skróconą.
Zapraszam do korekt.
Jesli chodzi pytanie po co taka deklaracja?
Mysle ze na dzisiaj ona ma sluzyc przede wszystkim jego kazdorazowemu autorowi. Taka deklaracja precyzuje jego marzenia w pożądanym kierunku.

Co do treści projektu ustawy. Czy nie powinien w pelni zawierac wszystkie szczegóły wlacznie z nieopodatkowaniem z dochodu z 1 ha?

Deklaracja "Popieram ustawę o Rodowych Siedliskach"

Drodzy Rodacy,
Każdy człowiek w Polsce ma prawo do szczęścia i tworzenia. Każdy człowiek w naszym kraju powinien mieć kawałek Ojczyzny. Drodzy Rodacy, ja przeanalizowałem sytuację jaka występuje z Rodowymi Siedliskami na świecie i zdecydowałem się poprzeć inicjatywę projektu ustawy o Rodowych Siedliskach, tak jak to zostało przedstawione w książkach z serii "Dzwoniące Cedry Rosji". Podłączajcie się drodzy Rodacy do przyjęcia projektu. Niech będzie wiele szczęśliwych rodzin i wtedy będzie szczęśliwy kraj.
Oto moje marzenie jako Polaka. Nabyłem hektar ziemi za miastem, na nieużytkach, w celu stworzenia na nim bardziej doskonałego środowiska do zamieszkania dla mojej rodziny, moich potomków i ku pamięci naszych przodków. Miejsce to nazwałem "Rodowym Siedliskiem". Na zakupionej ziemi posadziłem sad, wykopałem staw do hodowli ryb, postawiłem kilka uli z pszczołami, uprawiam owoce oraz różne warzywa. Ziemie będę wzbogacać wyłącznie w sposób naturalny i nawozami pochodzenia naturalnego.
Kawałek Ojczyzny dla każdej rodziny. Moim zdaniem działka taka nie powinna mieć powierzchni mniejszej, niż jeden hektar, poniewaz na mniejszym terenie niemozliwe jest zorganizowanie doskonałego i samoregenerującego się ekosystemu, małego rolnego przedsiębiorstwa. Jeśli rodzinom nie zostana przydzielone działki o wystarczającej powierzchni, to osady wokół miast będa nie producentami, lecz konsumentami produktów spożywczych, i w efekcie pogorszy się ekologiczna i socjalna sytuacja w kraju.
Drodzy Rodacy, przykłady państw, które postawiły na rozwój towarowych gospodarstw rolnych, wskazuje, że jest to nieefektywny, a wręcz zgubny wybór. Rolnicy rywalizują ze sobą, żeby otrzymać jak największy dochód z hodowli produktów rolnych. Żeby wygrać stosują nawozy, herbicydy, uprawiają szkodliwe, modyfikowane genetycznie warzywa i owoce, a tym samym stwarzają zagrożenie dla życia ludzi całych państw.
W Rodowych Siedliskach jest inaczej. Rodzina hoduje produkty na własne potrzeby, a także dla swoich krewnych mieszkających w mieście. Taka rodzina, mieszkająca w Rodowym Siedlisku, ma zasadniczo inny stosunek do ziemi. Nadmiar produktów wytworzonych w tych Siedliskach będzie się korzystnie różnił jakością od wszystkich innych produktów dostarczanych do miejskich sklepów.
Kryzys ekonomiczny w świecie wciąż się pogłębia. By z niego wyjść, potrzebna jest zasadniczo nowa i zrozumiała dla ludzi idea obrazu życia rodziny. Właśnie taka idea została przedstawiona w serii książek "Dzwoniące Cedry Rosji". Jak pokazuje życie, to dzięki tej idei, a nie środkom finansowym, dziesiątki polskich rodzin wzięło po hektarze ziemi i już buduja własne Rodowe Siedliska, w których dzieci rodzą się i wychowują w bardziej ekologicznym środowisku. Wiem, że dzięki tej idei w różnych regionach Rosji, Ukrainy, Białorusi już dziesiątki tysięcy rodzin budują swoje Rodowe Siedliska, a miliony rodzin zamierzają to zrobić. Wiele rodzin zamierza utworzyć małe przedsiębiorstwa, które będa wytwarzac produkty rolnicze.Tysiące rosyjskich rodzin udowodniło juz w praktyce pozytywny wpływ projektu "Rodowego Siedliska".
Niech Rodowe Siedliska będą naszą ideą narodową. W przyszłości ta idea stanie sie ideą międzynarodową, a wtedy kraje będą rywalizować, materializując wspaniałą przyszłość.Szczere zrozumienie idei, ogłoszenie jej i podtrzymanie przez rządy różnych państw powstrzyma postepującą depresje. Zacznie się twórczy i natchniony międzynarodowy ruch.
Podobne deklaracje podpisało dziesiątki polskich rodzin, które przystąpiły do budowy własnych Rodowych Siedlisk. Zbieranie podpisów trwa. Powodzenia i natchnienia wszystkim tak samo myślącym w owocnym tworzeniu doskonałego środowiska życia dla waszych rodzin w państwach i na całym świecie!
Podpis
Awatar użytkownika
Piotr K

Postprzez Piechota Marek » 18 Lis 2017, 07:55

Rozmawiałem na temat ze znajomym radnym z rady miejskiej i zaproponował abyśmy założyli stowarzyszenie bo wtedy nasz głos będzie słyszalny i możemy coś zdziałać. I to najlepiej nie zwykłe stowarzyszenie, a rejestrowane w sądzie.

Można by też iść drogą stu tysięcy podpisów w petycji ale ciężko jeszcze w Polsce byłoby zebrać tak dużą ilość przepisów, i nawet to nie gwarantowałoby sukcesu.

W mojej ocenie stowarzyszenie to dobry pomysł. Co Wy na to?
Awatar użytkownika
Piechota Marek

Postprzez Piotr K » 19 Lis 2017, 11:42

Bardzo dobra wersja z portalu tego forum
(projekt przetłumaczony z www.anastasia.ru)

DEKLARACJA RODOWEJ POSIADŁOŚCI

Jestem obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej. Zapoznanie się z ideami i sposobem życia, obrazowo przedstawionymi w książkach z serii "Dzwoniące Cedry", natchnęło mnie do stworzenia rodowej posiadłości.

Na pustkowiu, [podaj odległość] kilometrów od miasta [nazwa miasta], nabyłem ziemię o areale [ilość hektarów] w celu stworzenie bardziej doskonałego miejsca do życia dla swojej rodziny, dzieci i jako wyraz szacunku i pamięci o przodkach.

Dane miejsce nazwałem Rodową Posiadłością. Na kupionej ziemi założyłem ogród, wykopałem staw który planuję zarybić, postawiłem ule z pszczołami, hoduję warzywa i owoce. Ziemię zamierzam użyźniać wyłącznie naturalnymi i organicznymi nawozami.

Uważam, że kiedy mnóstwo rodzin, umiejących i chcących pracować na wsi, urządzi swoje życie w rodowych posiadłościach, rozmieszczonych dookoła dużych i mniejszych miast, będą one w stanie zaopatrywać ludność miejską w ekologicznie czyste produkty rolne, co wywrze pozytywny wpływ na ekologiczną sytuację w regionie.

Postrzegam jako niedopuszczalny fakt, że dziesiątki tysięcy hektarów w naszym kraju leżą odłogiem, a wsie wymierają i pustoszeją. Jest to nie do przyjęcia tym bardziej, że coraz większy procent żywności w polskich sklepach to produkty importowane, które często są niskiej jakości.

Uważam, że dana sytuacja stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa żywnościowego naszego państwa, oraz wywiera destrukcyjny wpływ na ludzi tu mieszkających.

Jednakże, bezpodstawne jest oskarżanie rządu czy innych organów władzy o powstanie danych okoliczności. Błędy zostały popełnione przez ogół społeczeństwa, i to nie tylko w naszym kraju. W rezultacie, wiele krajów stoi na krawędzi wybuchu społecznego niezadowolenia. W takiej sytuacji każdy człowiek powinien pomyśleć, co on, właśnie on, może zrobić dla pozytywnych zmian w najbliższej przyszłości.

Przykład krajów, które postawiły na wielohektarowe gospodarstwa rolne, pokazuje nieefektywność, a nawet szkodliwość takiego wyboru. Rolnicy, dążący do maksymalizacji zysków i zwiększania opłacalności, konkurują między sobą. Żeby się utrzymać, są zmuszeni stosować herbicydy i pestycydy, nawozy sztuczne, hodować zmodyfikowane genetycznie produkty i, poprzez te zabiegi, ujemnie wpływać na życie i zdrowie milionów ludzi.

Natomiast w rodowej posiadłości ludzie hodują produkty rolne na własne potrzeby oraz dla zaspokojenia potrzeb swojej rodziny i krewnych żyjących w miastach. W ten sposób, rodzina żyjąca w rodowej posiadłości, ma całkowicie inny stosunek do ziemi. Nadprodukcja rolna w posiadłości, przeznaczona na sprzedaż, będzie wyróżniać się na tle wszystkich innych produktów zalegających na sklepowych półkach.

Rosnący światowy kryzys ekonomiczny grozi społecznymi wybuchami w wielu państwach. Aby wyjść z kryzysu, niezbędny jest zasadniczo nowy i zrozumiały dla ludzi obraz życia rodzin. I taki obraz został przedstawiony w serii książek "Dzwoniące Cedry Rosji". Jego podstawowe założenia natchnęły mnie do wyżej wymienionych działań.

Jak pokazała praktyka, nie dzięki sponsoringowi i dotacjom, a właśnie dzięki tym ideom, w pobliżu mojego siedliska ponad 100 rodzin zakupiło po hektarze ziemi, i budują swoje rodowe posiadłości, w których już rodzą się i wychowują dzieci, w bardzo dobrych, przyjaznych i ekologicznych warunkach.

Znanym faktem jest, że dzięki tym ideom w różnych regionach Rosji, Ukrainy, Białorusi, jak również w Polsce, dziesiątki tysięcy rodzin budują już swoje rodowe posiadłości. Miliony rodzin natomiast zamierzają to zrobić po przyjęciu przez państwo bardziej sprzyjających regulacji prawnych. Wiele z tych rodzin planuje przy tym założyć małe firmy, produkujące i dystrybuujące własne produkty rolne.

Rząd i Prezydent Federacji Rosyjskiej dążą do stworzenia sprzyjających warunków pod zabudowę jednorodzinną na przedmieściach (projekt "одноэтажноя Россия"), poprzez nieodpłatne przekazywanie ziemi rolnej dla rodzin. Jestem za wprowadzeniem w Polsce prawa o nieodpłatnym przydziale każdej chętnej rodzinie działki ziemi o powierzchni nie mniejszej niż 1 hektar, tak jak ma to miejsce w niektórych obwodach Rosji oraz na Ukrainie. Zwracam się do Rządu i Prezydenta RP o podjęcie prac w danym kierunku i uchwalenie niezbędnych ustaw o rodowych posiadłościach.

Zwracam się do prezydenta Stanów Zjednoczonych, Baracka Obamy, i do Kongresu USA, oraz do wszystkich głów państw członkowskich NATO oraz całego świata, zainteresowanych rozwojem i rozkwitaniem narodów swoich krajów, z propozycją rozpatrzenia i przyjęcia idei tworzenia rodowych posiadłości jako efektywny projekt wyjścia z globalnej, ekonomicznej zapaści, uniknięcia kryzysu żywnościowego i zapobieżenia katastrofy ekologicznej związanej z globalnym ociepleniem.

Znaczna część ludności Rosji i Ukrainy i Białorusi przyjmuje projekt Rodowych Posiadłości jako ideę narodową. Ja, jako obywatel RP, popieram te dążenia i ich rozprzestrzenianie. Niech te idee stają się międzynarodowymi, a wtedy nasze kraje będą pokojowo rywalizować w materializacji wspaniałej przyszłości. Szczere zrozumienie idei, rozpowszechnianie jej i poparcie ze strony władz różnych krajów, zatrzyma postępujący kryzys. Zacznie się natchniony, międzynarodowy proces twórczy.

Tysiące rosyjskich rodzin już udowodniły pozytywne skutki projektu Rodowa Posiadłość w praktyce. Podobne do tej deklaracje podpisało ponad 100 tys. rosyjskich, ukraińskich i i białoruskich rodzin, które przystąpiły już do budowy swoich rodowych posiadłości. Nadal trwa zbieranie podpisów, dołączyli do niego również angielskojęzyczni czytelnicy książek serii "Dzwoniące Cedry", którzy na swojej stronie http://www.petitiononline.com/SoLMag/petition.html zebrali ponad 3000 deklaracji i komentarzy.

Powodzenia i natchnienia wszystkim podobnie myślącym ludziom, w tworzeniu wspaniałej przestrzeni do życia, w swoim kraju i na całym świecie.

Podpis
Awatar użytkownika
Piotr K

Postprzez Piotr K » 19 Lis 2017, 12:35

Dobra sugestia Marek aby zlozenie projektu do posla /komisji dokonal podmiot prawny. Samo przygotowanie i proces bedzie sluzyl wszystkim zainteresowanym.

Podam informacje o tym ile osob z mojego otoczenia takie deklaracje przygotowalo.
Np. stan na maj przyszlego roku.

Co do treści samej ustawy. Nowelizacja ustawy o ustroju rolnym planowana na luty 2018 jest terminem bliskim.
Trudno określić jakie zmiany zapisow bylyby wlasciwe.

Moze warto wyjść z cala nowa ustawa?
Awatar użytkownika
Piotr K

Wróć do Kwestie prawne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość