Zrzeszanie się w sprawie Rodowych Siedlisk - partia lub grupa

Rozwiązania prawne odnośnie kupna ziemi, zezwoleń, organizacji itd.

Moderator: Hipka

Zrzeszanie się w sprawie Rodowych Siedlisk - partia lub grupa

Postprzez Maciej » 07 Sty 2015, 10:00

a tak przy okazji rozmów o tym oświadczeniu, zrzeszanie się i w Polsce może być celowe, a nawet konieczne. wzorzec przecież jest zawarty w książkach Megre, jako element idei budowy własnej ojczyzny. bo jak w inny sposób wpływać na decyzje rządu? marzy się takie zdecydowane działanie ludzi w Polsce , tak jak w Rosji, na Bialorusi.... Tworzenie Siedlisk Rodowych w Polsce , póki co wygląda na razie raczej jak ,,kaprys" zamożniejszej cześci społeczeństwa, ktorą stać na kupno ziemi. Idea oddawania ziemi na własność przez państwo w tej sytuacji jest bardzo odległa. a co z resztą ludzi i wzorcem Anastazji?
Awatar użytkownika
Maciej

Miejscowość: Arciechów, Stare Załubice
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Re: Stanowisko Partii Rodzinnej ws. tzw. Wed Słowiano Aryjsk

Postprzez EterycznyLas » 07 Sty 2015, 10:40

Zauważyłem dwa problemy z partią w Polsce: Pierwszym problemem jest niski prestiż zawodu polityka, dlatego nikt nie próbuje zakładać partii. Drugą sprawą jest jeszcze niska rozpoznawalność Rodowych Siedlisk w Polsce. Nie wiem czy partia która będzie prowadziła politykę uczciwie ma szansę przebicia bez poparcia w Rodowych Siedliskach z następujących przyczyn: ludzie boją się nieznanego taka partia jest czymś dla nich niezrozumiałym bez osadzenia jej w odpowiednim kontekście, politycy innych partii będą się czuli zagrożeni podobnie jak dziennikarze i będą najzacieklejszą opozycją.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Miejscowość: Świdnik, Polska
Połówki: Szukam swojej połówki ♀

Postprzez Maciej » 07 Sty 2015, 10:59

co do uczciwości naszych polityków, to lepiej się nie wypowiadać ;) róznie z tym bywa . sądze więc, że należy zapoznać z tą wiedzą tych ludzi, a może w pierwszym rzędzie Ludowców? mieli już podobny pomysł a sprawy ziemi są im najbardziej bliskie w gronie obecnych polityków. wiem, że ludzie maja alergie na partie, lecz aby prawnie dało sie pewne zmiany wprowadzic takie coś jak zrzeszenie, partia to jednyna droga do tych zmian na te chwilę :) prosze,rozważmy co można w tej chwili zrobić <taichi> <slonce>
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez EterycznyLas » 07 Sty 2015, 12:47

Samoobrona chciała rozdać ludziom ziemię na własność za darmo (http://www.bankier.pl/wiadomosc/-1464225.html).
Nie wypowiadam się na temat okoliczności śmierci Leppera.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Postprzez Maciej » 07 Sty 2015, 13:58

no dobra, a jakieś pozytywne, konstruktywne pomysly? <slonce>
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez EterycznyLas » 07 Sty 2015, 14:50

Oprócz składki na reklamę w ogólnopolskich czasopismach ogrodniczych innych pomysłów nie mam.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Postprzez Maciej » 07 Sty 2015, 15:32

o! pierwszy pomysł jest <slonce>
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez EterycznyLas » 07 Sty 2015, 16:59

W grze Nowa Cywilizacja spotkałem się z opisem nowego systemu ekonomicznego Zamira Akimowa.
http://my.mail.ru/community/blog_turbines1/1DBB8DC7BA4A6AD3.html link do opisu tego systemu ekonomicznego.
Idea jest taka, że jak każdy system ekonomiczny ten też potrzebuje banków.

Bank udziela bezzwrotnej pożyczki w walucie, pożyczki która przepada jak nie zostanie wykorzystana.

Ja mam taki pomysł, jako waluty można użyć już istniejące waluty czyli złotówek, połowę banknotu umieszczałoby się na banknocie a drugą połowę przechowywałby bank do wglądu, podobny system miał być stosowany przy produktach cedrowych. W początkowym okresie ta połowa służyłaby jako certyfikat. Druga połowa banknotu byłaby tworzona przez bank.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Postprzez pihon » 07 Sty 2015, 18:56

apek napisał(a):Więc ten artykuł, to miły gest w stronę wszystkich nienawistników i pieniaczy,

Toż Ty tak po polsku nazywasz? Dzisiaj, słyszałem, że przyjęło się mówić hejter, i to jest na topie, bez żadnego sensu dla Polaków. Obcy wyraz bez żadnej energii, a Ty tak od razu nienawistnik, toż to od razu wiadomo jaka energia w tym siedzi!

A teraz do meritum:
Pierwszym problemem jest niski prestiż zawodu polityka, dlatego nikt nie próbuje zakładać partii.

Zgoda z tym co piszesz SrebrnyWilku. Jednak partię i tak można założyć.. chyba.. nie wiem dobrze jakie są wymagania. Po prostu partia na razie utknie w cieniu polityki tak jak niegdyś pppp, czyli polska partia przyjaciół piwa.

Z Twoim drugim punktem też się zgadzam :) Nie dość, że ludzie boją się nieznanego to na dodatek większość nie lubi zmian, i wielu woli to, co ma, nawet jeśli bździoczy na cały świat. Każda zmiana to niewiadoma, a niewiadoma może prowadzić do gorszego stanu niż się ma teraz. Prosta logika. Po co się męczyć, lepiej zwalać wszystko na system, polityków, kraj, świat... itd.
Awatar użytkownika
pihon

Postprzez EterycznyLas » 07 Sty 2015, 19:51

O partiach politycznych w Polsce.
Członkami partii mogą być obywatele polscy którzy ukończyli osiemnasty rok życia.
Partia powinna posiadać statut, zgłasza się ją do ewidencji Sądu Okręgowego w Warszawie zgłoszenie powinno zawierać statut, podpisy 1000 obywateli polskich i logo partii.
Zgłoszenia dokonują trzy osoby.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Re: Zrzeszanie się w sprawie Rodowych Siedlisk - partia lub

Postprzez EterycznyLas » 08 Sty 2015, 21:19

Ja nie mam nieskazitelnej przeszłości i mam skłonności do fanatyzmu, dlatego nie nadaję się na członka partii.
Mogę podpisać się pod zgłoszeniem o utworzenie partii.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Postprzez Maciej » 08 Sty 2015, 21:54

samo gadanie, bez konkretów, wybaczcie , że tak piszę, tak po prostu to wygłada. ktoś napisał o Avazz i nikt do tej pory nic nie zrobił. krótko tu jestem, ale napisałem petycję. trzeba działać , a nie tylko się rozczulać i filozofować ;) samo nic z nieba nie spadnie ,żadna idea, nawet ta najpiękniejsza, nie ziści się bez działania . Serca w górę <slonce> <serce>
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez Administrator » 09 Sty 2015, 08:35

Witajcie,

Cieszy mnie Wasz zapał i entuzjazm. Jednak nie trzeba wyważać otwartych drzwi.

Na stronie http://anastazja.org/teksty.php jest cały zbiór artykułów o tym, jak w Rosji i innych krajach wschodnich formowały się grupy. Ponieważ odnieśli sukces, koniecznie trzeba zapoznać się i przyswoić informacje tam zawarte. To po pierwsze.

Po drugie - partię można założyć, owszem. Tylko po co? Zobaczcie na przykład, ile ludzi pisze tu na forum. Nie ma nawet 400 użytkowników, a z tego mniej niż 10 jest aktywnych.
Na facebooku, osób które "polubiły" tą czy inną grupę anastazjową, zbierze się w sumie ok. 2000 (trochę zawyżone, bo "polubienia" różnych grup mogą w części pochodzić od tych samych osób.)
Chcę powiedzieć, że klub, partia, organizacja, jest DLA LUDZI, a nie odwrotnie. Celem są ludzie, wzajemne relacje, a nie sztuczne twory prawne.

Jeszcze taka "niepopularna" sprawa, o której zawsze przypominam - żeby wprowadzić zmiany, najpierw sam musisz stać się tą zmianą. Przykładowo, chcecie, żeby powstała partia Rodowych Siedlisk - dobrze, super - ale co sobą reprezentujecie? Czy macie swoje siedliska (lub ktoś z bliskiej rodziny/przyjaciół)? Jeśli nie, to czy macie przygotowane dokładne plany, rozpiski, zebrane informacje, doświadczenia? Jaki jest wasz obraz życia? Czy umiecie zorganizować, poprowadzić grupę, współdziałać z ludźmi?

Jak ktoś może wam zaufać, jeśli nie pokażecie mu dowodów, owoców swojej pracy? Tak jak napisał Maciej:
samo gadanie, bez konkretów, wybaczcie , że tak piszę, tak po prostu to wygłada.

Więc pierwsza rzecz - dążyć do zmian, do działania w najbliższym otoczeniu, w rodzinie, szukać podobnie myślących przyjaciół. Może zdarzy się tak, że zbierze się kilka osób, które będą znać się osobiście. Które zapragną zamieszkać razem, w wiosce. I zaczną działać w tym kierunku, zaczną organizować spotkania, coraz większe i większe, i dopytywać się w urzędach, gminach, próbując otrzymać ziemię pod budowę osady. A kiedy grupa będzie konsekwentna i konkretna, to tę ziemię dostaną, i będą tworzyć piękną, polską rodową osadę, a ich przykład posłuży do zakładania kolejnych rajskich osad. A potem, mieszkańcy tych wiosek zechcą założyć partię, i uda im się osiągnąć sukces, gdyż będą stanowili większość ;)
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez Maciej » 09 Sty 2015, 10:31

tak, zmiany nalezy zacząć od siebie :) wiele pozytywnych zmian już nastapiło w ludziach, na poczatek to dobrze :) Kochani, tak szczerze, ile razy przeczytaliście Dzwoniace Cedry? ;) warto wrócić ponownie do ich lektury, a zdzwicie się ile rzeczy odkryjecie <slonce>
przeczytanie raz wyzwala uczucie, ktore należy pielęgnować, karmiąc się dobra energią i obrazami płynącymi z przekazów Anastazji tak często, jak się da <serce> <kwiat> <slonce>
no i działanie, już pisałem, że bez tego nie ma nic :) tak jak pisał Apek, wystarczy zajrzeć tu i tam i działac, po co tracić czas? :)
Jednomyślnicy , do dzieła , nie dajcie się antyrozumowi :D <kwiat> <slonce> <serce>
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez LITK » 09 Sty 2015, 11:28

O rozdawanie ziemi ludziom za darmo w polsce nie ma co marzyć. Żyjemy w kraju rządzonym przez polskojęzycznych złodziei i oszustów, którzy wyprzedają cały kraj w tym ziemię obcym. Na partię też nie ma co liczyć bo poziom większości polskiego społeczeństwa to dno i dwa metry mułu - zresztą to ogólnoświatowa tendencja - siły ciemności osiągnęły w tej materii pełen sukces, bez dwóch zdań. Dlatego jak umiesz liczyć to licz na siebie. Dla mnie osobiście rodowe siedlisko raczej do końca mojego życia pozostanie w sferze marzeń. Może uda mi się zaszczepić tę ideę moim dzieciom to może w drugim wcieleniu będę miał swoje rodowe siedlisko. ;) Nie ma co bujać w obłokach, mówię jak jest.
LITK

Postprzez Maciej » 09 Sty 2015, 11:45

jedyną stałą jest zmiana :D <slonce>
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez EterycznyLas » 09 Sty 2015, 12:17

Siła grupy jest większa niż siła jednostki, w pojedynkę nikt świata nie zmieni.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Postprzez Maciej » 09 Sty 2015, 12:20

silverwolfonline napisał(a):Siła grupy jest większa niż siła jednostki, w pojedynkę nikt świata nie zmieni.

więc działajmy wspólnie :)
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez EterycznyLas » 09 Sty 2015, 12:36

Samo forum już stanowi grupę i można na nim wdrażać wedruski model władzy w którym jest starszyzna i lokaj.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Postprzez Administrator » 09 Sty 2015, 19:08

Samo forum już stanowi grupę i można na nim wdrażać wedruski model władzy w którym jest starszyzna i lokaj.

Czy to na poważnie? Chyba temat wyląduje w bigosie... :( Chcesz wdrażać na forum model, który doprowadził do upadku cywilizację Wedrusską? <cow>
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Postprzez EterycznyLas » 09 Sty 2015, 19:40

Nie wiem jak w inny sposób zbadać błąd obrazowości jak nie poprzez zastosowanie go w życiu, równocześnie komputer nadaje temu nową perspektywę i możliwe jest spojrzenie z boku na literki. Zawsze można wydzielić obszar forum na którym będzie testowany model innej pracy w grupie. Model sprawdzał się przez setki tysięcy lat zanim upadł, komputer przyspiesza proces ponieważ jest nienaturalny i coś co ma upaść upadnie szybciej, dane które zostaną zgromadzone posłużą jako rozwiązanie zagadki.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Postprzez Maciej » 09 Sty 2015, 19:46

można wprowadzić zrzeszanie się, lecz uważam, że jest to możliwe tylko w sposób naturalny, w prawdziwych Siedliskach Rodowych, kiedy można spotykać się twarzą w twarz, bez komputerów, na łonie natury. kontaktu osobistego nic nie zastąpi. póki co staramy się mniej lub bardziej wspierać nawzajem dobrymi myślami,pomysłami,jednak celem jest naturalna rozmowa, między ludzmi, spotkania, wzajemne uśmiechy, spojrzenia, potem wspólne realne działanie dla dobra Osady. póki mało tego w Polsce, budujmy konstruktywna wymianę myśli, systemem technokratycznym, aż ukształtuje się nasz wymarzony świat naprawdę <kwiat> <luck> <slonce> <moon>
Awatar użytkownika
Maciej

Postprzez EterycznyLas » 09 Sty 2015, 20:09

Kiedy zlot?
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Postprzez pihon » 10 Sty 2015, 18:48

silverwolfonline napisał(a): (...) Zawsze można wydzielić obszar (...) na którym będzie testowany model (...) pracy w grupie.

Przepraszam, że tak pociąłem Twoją wypowiedź SrebrnyWilku, ale staram się znajdywać odpowiedzi już w tym co ktoś napisze. Sens w tym co zacytowałem odnosi się do pilotażowego projektu wioski, która wdraża ideę Anastazji. Żeby coś wdrożyć, co jest strategiczną decyzją dla funkcjonowania państwa, to coś, nie może posiadać jedynie przesłanek impulsywno-uczuciowych. Oprócz jasnego i ściśle sprecyzowanego modelu funkcjonowania proponowanej idei, powinna powastać wersja pilotażowa, gdzie doświadczenie w skali mikro pozwoli na pozbycie się niektórych błędów w skali makro. Zresztą co tu dużo pisać, zawsze tak się robi, nawet jak się buduje samochód, to najpierw powstaje cała masa prototypów.
Awatar użytkownika
pihon

Postprzez EterycznyLas » 10 Sty 2015, 19:59

Moja propozycja jest taka, aby założyć na początku za radą dziadka Anastazji system głosowania przez internet, na przykład na tej platformie: https://vote.heliosvoting.org/.
Pozdrawiam,
Adrian Mole
Awatar użytkownika
EterycznyLas

Następna

Wróć do Kwestie prawne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość