Osada "Aleje Cedrowe" Drawsko Pomorskie

Tutaj można napisać o sobie. Miejsce do znalezienia przyjaciół lub drugiej połówki :-)

Moderator: Administrator

Osada "Aleje Cedrowe" Drawsko Pomorskie

Postprzez Piotr K » 01 Sie 2015, 10:57

Nasza Osada powstała z inspiracji żywych obrazów Anastazji zawartych w książkach W. Megre „Dzwoniące Cedry Rosji”. Osada młoda jak nowalijka. Jak ziarno zasiane w majowej ziemi. W miejscu wyrzeźbionym przez topniejący lądolód, gdzie cztery jeziora pośród pagórków falują w kolorze nieba, złocąc jego brzegi szumną trzciną. Ostrowiec, Dołgie, Kiełpińskie i Wanowo, perełki zachodniopomorskiej części Polski. Osada Rodowych Posiadłości „Aleje Cedrowe” - tak ją nazwaliśmy. Pierwsze trzydzieści osiem hektarów, a docelowo niech będzie i sto, na których w pięknych Rodowych Siedliskach koło Bornego zamieszkają szczęśliwe rodziny.

Zaczynają kiełkować Rodowe Siedliska. Pierwsze ogrody, sady, kontury domów... W nich malują się obrazy marzeń wypowiedzianych na głos. Na hektarze Ziemi powstają żywe Domy, Przestrzenie Miłości, Radości, Harmonii, Spokoju... kolorowa, pachnąca, kwitnąca i owocująca przestrzeń ... która z każdym Nowym Dobrym Dniem będzie nas żywić, ubogacać i wspierać... Odrodzi się w niej Człowiek, Nasze Rodziny i Rody.

Pomiędzy Siedliskami wije się cedrowa aleja. Kiedy pada, wzdłuż jej ciała płyną wąskie strumyczki. Kiedy świeci słońce jej kolorowe kamyczki puszczają oczka w cedrowe grzywy.

Na jej końcu Szkoła. Cztery sady w cztery strony świata zamknięte w okręgi. Pośrodku nich, polany zamienione w klasy. Bez ścian, tak by dziecięca wyobraźnia nie miała granic, była równocześnie snem i jawą. Nieopodal ogrody zapisane zapachem i smakiem. Brzozowy i dębowy gaj, a wszystko to ozdobione w kwiaty, tęczowe kolory osiadłe na płatkach. Jej imię "Szczęście" utkane dzwoniącymi cedrami widać z Księżyca.

Tuż obok, przy rosłym dębie, rozśpiewany Amfiteatr prowadzi korowody ptaków. Suknie żeńczyń wirują w tańcu, dziatki bawią teatrem, a głosy mężczyzn jak instrumenty grają z echem.

W Osadzie tej człowiek kocha człowieka. Nie jest tylko sąsiadem a pomocną dłonią i dobrym słowem. Wolni od polityki i wyznania, bez organizacji prawnych, bez stałych funkcji jedynie połączeni w idei bycia częścią Wszechświata. Osada działa w zgodzie na rzecz Wspólnej Myśli i Konsensusu. Teren wspólny to Nasza Współwłasność. To praca dla "Dobra Wspólnego". Tu z cedrami rosną marzenia. Coraz silniejsze mają korzenie, lśnią się i mienią patrząc hen daleko... ku przyszłości, w oczy Stwórcy, który spełnia myśl o Człowieku. Jeszcze nie bliska droga przed nami, po niej idzie się boso, choć czasami odcisk doskwiera i zamiast mostów pojawia się rzeka... Warto podążać tam dokąd prowadzi. Człowiek nigdy nie opuścił Raju, tylko utracił zmysł jego postrzegania. Przecież wystarczy tylko się rozejrzeć i odpowiedzieć na pytanie...
Czy jest większy cud od miłości do życia?

Czekamy na dobrych ludzi, gotowych do współtworzenia.
Z zainteresowanymi chcielibyśmy się wcześniej lepiej poznać dlatego zapraszamy Was podczas:
- Majowych spotkań w „Alejach Cedrowych” w terminie 1-2-3 maja;
- Lipcowych spotkań w „Alejach Cedrowych” w terminie 25-26-27 lipca.

Niech cała Ziemia Piękni się!

Mieszkańcy Osady Aleje Cedrowe

LEGENDA:

Osada znajduje się w wojewódzwie zachodniopomorskim w miejscowości Borne (niem. die Borne - „Źródła”). Jest to obszar polodowcowy wchodzący w skład Obszaru Natura 2000 "Ostoja Drawska". Na dzień dzisiejszy Osada to teren o powierzchni 38 ha, który podzielony jest na 18 działek siedliskowych i ponad 6 ha terenu wspólnego przeznaczonego, m.in. pod szkołę i miejsca wspólnych spotkań. Obecnie w Osadzie swoje Siedliska tworzy juź dziewięć rodzin z czego dwie zamieszkują na stałe.

Powstającą szkołę nazwaliśmy „Szczęście", jest ona inspirowana przekazem z Dolmenów (zob. A. Sawrasow „Wiedza przechowywana przez dolmeny” cz. II „Powrót do Praźródeł”).

W Osadzie powstała Rada Mieszkańców składająca się z doradców, czyli wszystkich osób chętnych, które chcą aktywnie uczestniczyć w życiu Osady. Do zadań doradców należy wyrażanie opinii na dany temat. Rada Mieszkańców Osady działa w zgodzie na rzecz Wspólnej Myśli i Konsensusu.

Konsensus - decyzje oraz przyjmowanie nowych mieszkańców odbywają się droga konsensusu. Wszelkie wspólne sprawy są rozwiązywane jawnie, poprzez informację dostępną dla wszystkich.

Wspólna Myśl – "lawa", połączone myśli, pragnienia, wielu osób, które przybierają wspólny stan, wizję, obraz.

Prace na rzecz "Wspólnego Dobra " realizujemy z własnych środków, w sposób dobrowolny i zadaniowy. "Wspólne Dobro" to Nasza Współwłasność i tylko od nas samych zależy jaką przyjmie formę i treść.

Naszą intencją jest, aby Osada była przestrzenią wolną od spożywania mięsa, alkoholu, tytoniu i innych używek, organizmów GMO oraz agitacji religijnej i politycznej etc.

Osada oparta jest na zasadzie dobrego sąsiedztwa.

Dla upamiętnienia początków, teraźniejszości i przyszłej historii Osady, spisywana jest Księga Osady...Do pamięci Pokoleń...

Oprócz możliwości zakupu pozostałych siedlisk (w cenie 40 tyś. za siedlisko ), istnieje możliwość nabycia działek sąsiadujących z Osadą.

Kontakt poprzez stronę Osady

https://vk.com/alejecedrowe
oraz e-mail: raduszka9@gmail.com

Dnia 07 maj 2014
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Ostatnio edytowany przez Piotr K 26 Paź 2017, 07:07, edytowano w sumie 16 razy
Awatar użytkownika
Piotr K

Miejscowość: Borne
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Re: Działki siedliskowe

Postprzez Piotr K » 01 Sie 2015, 17:59

Zdjęcia
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Ostatnio edytowany przez Piotr K, 08 Maj 2016, 09:40, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Piotr K

Postprzez Anachoreta » 01 Sie 2015, 19:31

Ładne miejsce znalazłeś. :)
Mógłbyś podać numery działek, żebym mógł zlokalizować geoportalu.

A ile tych działek wydzieliłeś?

Gmina Ostrowice jest szczególnie przyjazna dla Anastazjowców, bo tam można budować jeśli masz powyżej 1 ha. Tak przynajmniej jest w planie zagospodarowania, ale jak to w praktyce wygląda to ja nie wiem.

Pisałem tu chyba już kiedyś o tym ale nikt się nie zainteresował.

Ja jestem tym projektem zainteresowany. <tak>

A Ty jesteś właścicielem tego terenu?
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez Piotr K » 02 Sie 2015, 09:40

Anchoreta
nr dzialek powyżej w zedytowanym poscie. Geoportal pokaże jeszcze całe działki bo jest on aktualizowany z opóźnieniem. Tak jestem wlascicielem. Jeśli chcesz fizycznie obejrzeć i poczuc ziemie to zapraszam na Pojezierze Drawskie.

pozdrawiam
Piotr

Na konkretna dzialke Urzad gminy na wniosek petenta wydaje zaświadczenie o przeznaczeniu gruntów. Tj. grunty rolne z dopuszczeniem zabudowy zagrodowej na obszarze min 1 ha.

Takie zaświadczenie wystarcza do kolejnego kroku tj. złożenia dokumentów w urzędzie powiatu o budowie domu.
Ostatnio edytowany przez Piotr K, 15 Sie 2017, 20:31, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Piotr K

Postprzez Anachoreta » 02 Sie 2015, 16:15

Znalazłem. Teren bardzo dobry. Oddalony od reszty zabudowań.
Dziki, z rzadka zamieszkały o pięknym krajobrazie. Kawałek dalej na wschód jest Drawski Park Krajobrazowy. :)

A Ty mieszkasz w tym jedynym domu przy działce nr 31?

Pochodzisz z tych okolic?

A kupił już ktoś chociaż jedną działkę?
Anachoreta

Miejscowość: Warszawa
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Postprzez LITK » 03 Sie 2015, 09:35

Fajna okolica, też bym kupił gdybym nie musiał dojeżdżać do pracy 300km. U mnie na mazurach za 1h życzą sobie 100tys. :cry:
LITK

Postprzez Administrator » 04 Sie 2015, 11:43

Zmieniam temat na ogłoszenie, żeby był lepiej widoczny.

Panie Piotrze, proszę o więcej wypowiedzi - ile osób już tam mieszka, jakie są plany itd.
Czy spotkanie 19 sierpnia 2015 roku jest otwarte, czy tylko dla tych którzy już kupili działki w Borne?
Awatar użytkownika
Administrator
Administrator

Re: Osada "Aleje Cedrowe" Drawsko Pomorskie

Postprzez Piotr K » 09 Sie 2015, 12:12

Anchoreta
Ja pochodze z lubelskiego i nie mieszkam w tym domu w Borne.
Jeszcze nikt nie kupil dzialki gdyz sa w trakcie prawnego podzialu. Kiedy podzial sie zakonczy? Nie wiem. Oby jak najszybciej. Na dzisiaj mam zerezerwowane 2 dzialki.

Apek
Nikt jeszcze nie mieszka w osadzie
Oczywiscie kazde spotkanie mieszkancow jest i bedzie otwarte dla wszystkich. Na tym etapie jednak spotkania przybieraja nature od hoc i terminy zmieniaja sie, tak aby wzajemenie sie dopasowac.
Co do planow...
Przedmiotem mojego postu jest oferta dzialki siedliskowej dla kazdego chetnego w dostepnej cenie. Zapewnie ze nabywcami beda tylko jednomyslennicy. To oni beda tworzyc plany. Ja ze swej strony chcialbym aby obylo sie bez statutow i regulaminow, zaadoptowac rosyjskie rozwiazania do polskich warunkow. Te warunki to glownie rozproszenie osob po Polsce, rozna gotowosc do usamodzielnienia sie i brak funduszy.

Przemek
Klasa ziemi IV. Laki. Prowadze gospodarstwo ekologiczne i grunty sa objete rolnosrodowiskowym programem ekologicznym.
Nikt jeszcze nie kupil dzialki ( patrz powyzej).
Na dzialce siedliskowej dom mozna budowac dowolny. Ograniczenie 25 m2 nie stosuje sie. A rolnikiem jest osoba ktora posiada conajmniej 1 ha uzytkow rolnych (tj R, L, Ps i bez N, W, Ls) oraz wyksztalcenie rolnicze min zawodowe, lub ogolne srednie, lub doswiadczenei w rolnictwie. Przy czym to do gminy nalezy okreslenie czy dana osoba posiada odpowiednie wyksztalcenie lub doswiadczenie. Z doswiadczenia wiem ze ten wymog jest brany poblazliwie, istnieje rowniez ustawowa mozliwosc uzupelnienia wyksztalcenia rolniczego.
Drogi wewnetrzne nie sa jeszcze wyznaczone.

Alina
Wzajemnie.

Szron
Najlepiej jak zobaczysz ziemie. Dlatego proponuje sie spotkac w Borne. Priv.
Ostatnio edytowany przez Piotr K, 15 Sie 2017, 20:33, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Piotr K

Postprzez iwona-123 » 04 Wrz 2015, 09:39

<kwiat> <luck> <kwiat> Witajcie, <kwiat> <luck> <kwiat>
Zdrowia ! Waszym Jasnym Dobrym Myślom !!!

My już Tworzymy <bird>
Jesteśmy pierwszymi mieszkańcami
Osady Anastazjowej pod nazwą „Aleje Cedrowe”.
Od kilku dni mieszkamy w Borne.

Tereny są Piękne !!!
Okolice zaciszne
wystarczy
Odważyć się i Żyć !!!
zacząć na jawie Marzyć...
Obrazować, Działać, Tworzyć !

Osoby chętne do Współtworzenia,
poszukujące swojego miejsca,
własnego kawałka Ziemi
Serdecznie Zapraszamy
(i prosimy o kontakt na priva)

Iwona i Piotr
<love>
iwona-123

Miejscowość: Borne, gmina Ostrowice, woj. zachodniopomorskie

Postprzez iwona-123 » 22 Wrz 2015, 08:49

<kwiat> <slonce> <kwiat> Witajcie <kwiat> <slonce> <kwiat>

W odpowiedzi na zainteresowanie konkretami dotyczącymi nowo-powstałej Osady Rodowych Posiadłości pn.: „Aleje cedrowe”
oraz początków naszego w niej życia, przedstawienia kim jesteśmy, z przyjemnością od czasu do czasu napiszemy co dzieje się
aktualnie u nas :D a zatem:

Do projektu Osady Rodowych Posiadłości, jej twórcy i właściciela ziem - Piotra K., jako pierwsi jej mieszkańcy zdecydowaliśmy się
dołączyć w maju ubiegłego roku po obejrzeniu terenów, które nas zachwyciły.

Po różnych kolejach losu, z wielkim oczekiwaniem 27 sierpnia br. nastał upragniony dzień kiedy przyjechaliś-My na Ziemie,
które dają początek Nowemu: Osadzie Rodowych Posiadłości pn.: „Aleje Cedrowe”. Na ziemie które będą naszym Domem.
My-czyli: ja Iwona, mąż Piotr oraz 14-letnia Córka.
Ja Iwona jestem z miasta:) przez całe życie byłam, uczyłam się, pracowałam, żyłam w dużym mieście. Po wielu latach poszukiwań,
zmęczenia systemową bezowocną krzątaniną zostawiłam stare. Obecnie powoli, każdego dnia na nowo, uczę się Życia po Nowemu:) na wsi.
Mąż Piotr to chłopak pełną parą ze wsi, całe życie od urodzenia spędził na wsi, stąd znajome mu są wszelkie życiowe, potrzebne rzemiosła
(m. in. ogrodniczo-rolne, remontowo-budowlane itd.), które obecnie są nam ogromnie przydatne.

Tymczasowo mieszkamy w jedynym starym gospodarstwie znajdującym się na terenach przyszłej osady,
do czasu aż wybudujemy swój Dom na Swojej Ziemi.

Gospodarstwo to składa się z domu, obory i starego sadu. Obecnie jesteśmy na etapie uprzątania terenu po starym
i małego remontowania domu celem przyjemnego mieszkania do czasu, aż wybudujemy Dom własny.
Równocześnie przygotowujemy miejsce pod ogródek do wiosennych zasiewów, doprowadzamy do ładu stary sad,
który jest całkiem spory i składa się z wielu jabłoni, wiśni, czereśni, śliwek, czarnego bzu...
Wszystko to ma posłużyć jeszcze ludziom w okresie przejściowym do swojego.
Jesteśmy bardzo świadomi, cieszymy się, że możemy pomóc stworzyć bazę pod przyszłe Rodowe Siedziby:)

Od samego początku kontaktu z Ziemią tutaj odczuliśmy ogromną Przyjazność i Otwartość tutejszej przestrzeni,
która bardzo spokojnie i cierpliwie czeka na Kogoś kto Ją poczuje...
Teraz kiedy tu przyjechaliśmy to właśnie Ziemia i przyroda sprawiła nam najwięcej niespodzianek...
Przywitała jak długo oczekiwanych gości. Nakarmiła tym co akurat miała, w sadzie i na drzewach...
dała całe mnóstwo jabłek, kilka gruszek, trochę śliwek, a nawet garść czerwonych porzeczek:)
a na przyszły rok obiecała jeszcze czereśnie i wiśnie:)
Byliśmy ogromnie zdumieni jak jak świetnie krzewy i drzewa same poradziły tu sobie!
...a pod bramą czekało jeszcze osiem małych kotów:)

Za nami i przed nami jeszcze dużo pracy...
gospodarstwo było całkowicie opuszczone, sad porasta jeszcze lasem, potrzeba pozbierać śmieci,
ściąć niepotrzebne drzewa, zaadoptować teren po starej stodole...
Wszystko to jeszcze jest do zrobienia, to etap do przejścia, ogarnięcia, który posłuży nam i wielu ludziom podobnym do nas.
Do pracy w ogrodzie kupiliśmy sobie glebogryzarkę, z której jesteśmy bardzo zadowoleni, bo wykonuje naprawdę dobrą robotę i bardzo ułatwia pracę!

Na razie jeszcze jesteśmy tu sami, jednak wiemy, że już niedługo będzie nas więcej.
Tak jak chcieliśmy, nie – zupełnie sami, lecz wspólnie, razem z innymi podobnie-myślącymi, sąsiedzko, pomocnie.

Tereny działek przeznaczonych pod osadę są bardzo różnorodne zarówno pod względem ukształtowania terenu jak i nachylenia w stosunku do Słońca,
teren przypomina trochę łagodne, niskie Bieszczady. Tak jak przedstawił to na w/w zdjęciach Piotr K. - twórca osady i właściciel, przestrzenie otoczone są w większości lasami państwowymi, co stwarza klimat „otoczenia-otulenia” naszej osady. Zaraz za gospodarstwem znajduje się staw, a w niedalekiej odległości od osady jest wiele jezior. Ziemie od wielu lat nie były uprawiane, więc ziemia jest wypoczęta i gotowa do współpracy. I co ciekawe, sami jesteśmy mile zaskoczeni gdyż pomimo że mamy końcówkę września czyli początek jesieni, mamy tu jeszcze prawie lato, na drzewach nie ma jeszcze żadnych oznak jesieni, wszystkie drzewa są w pełni zielone, Słonko świeci, czym niniejszym potwierdzamy wydłużony okres wegetacji w tym rejonie.

Wszystkich miłośników idei Anastazji poważnie zainteresowanych tworzeniem swojej Rodowej Siedziby
Serdecznie Zapraszamy
<kwiat> <kwiat> <kwiat> <slonce> <kwiat> <kwiat> <kwiat>

Iwona i Piotr
Ostatnio edytowany przez iwona-123, 01 Sie 2017, 17:23, edytowano w sumie 1 raz
iwona-123

Postprzez Hipka » 30 Wrz 2015, 06:31

Niech Wam się dobrze wiedzie i darzy we wszystkim!
Awatar użytkownika
Hipka

Miejscowość: Polesie

Postprzez surowa-zielen » 01 Gru 2015, 12:59

To najwspanialsza wiadomość tego sezonu! Po przeczytaniu Waszego posta długo z Radkiem dyskutowaliśmy o osadach Anastazjowych w Polsce. Nawet z małą nutką zazdrości myśleliśmy o tym, że my również pragnęlibyśmy w takiej osadzie żyć. U nas wyszło jednak trochę inaczej - mamy już rodowe siedlisko i nadzieję, że może tak oddolnie u nas na Lubelszczyźnie również powstanie osada. Życzymy Wam z całego serca powodzenia i zapraszamy do nas w gości, a jak będziemy w regionie to nie powstrzymamy się, żeby zobaczyć jak działacie.
Awatar użytkownika
surowa-zielen

Postprzez iwona-123 » 01 Gru 2015, 19:13

Kochani <slonce>
Dziękujemy Wam za Życzliwość i Dobre Myśli <kwiat> <kwiat> <kwiat>

Wam również ślemy to co NAJ-JAŚNIEJSZE <slonce>
Powodzenia na Swoim!!!
Niech wszystko pomyślnie się układa <kwiat> <luck> <kwiat>
i zapraszamy w odzwiedziny:)

Iwona i Piotr
iwona-123

Postprzez kwiat bzu » 01 Gru 2015, 21:10

Iwonko a ja jestem ciekawa jak kobieta z miasta czyli TY czuję się na wsi :?: <slonce> Pytam bo sama jestem z miasta <kotek> <kwiat>
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Miejscowość: Białystok, Olsztyn

Postprzez Piotr K » 08 Gru 2015, 00:32

Stan na 2015/12/07

Działka 43/5 o obszarze 23ha jest prawnie podzielona.
Ilość działek: 14
Sprzedane: 0
Rezerwacje: dz. 43/17

Mapka w pdf na http://www.vk.com/alejecedrowe
Awatar użytkownika
Piotr K

Postprzez Maria » 18 Gru 2015, 21:17

Ale tam ladnie :) Chyba sie skusze :)
Maria :D
Awatar użytkownika
Maria

Miejscowość: Ystad
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez iwona-123 » 01 Sty 2016, 22:16

Witajcie, <kwiat> <luck> <kwiat>
W Nowym Roku życzymy Wam Wszelkiego Dobra na każdy nowy Dobry Dzień !!! <urodziny>

Kwiecie Bzu,
kwiat bzu napisał(a):Iwonko a ja jestem ciekawa jak kobieta z miasta czyli TY czuję się na wsi :?: <slonce> Pytam bo sama jestem z miasta

wg mnie życie w mieście i życie na wsi to dwa różne światy... rządzące się odmiennymi prawami i Celami... Określenia, które przychodzą mi na myśl, najbliżej oddające charakter świadomego przejścia z miasta na wieś to „detox” czy „przesadzanie drzew”- celem obu z nich jest droga do zdrowia, potrzebują one jednak czasu.

Tu na wsi życie wygląda inaczej niż w mieście i jeśli przez wiele lat mieszkało się w mieście (tak jak ja) i pracowało w systemie potrzeba trochę czasu aby zaklimatyzować się w Nowym. Tutaj Sam w pełni zarządzasz Sobą, sam organizujesz swój czas i Byt... to bywa i łatwe i trudne, wymaga b. dobrej organizacji, potrzeba wiele kreatywności w budowaniu swego życia, innego myślenia (niż w systemie np. podczas wykonywania poleceń przełożonych). Tu sam jesteś zarządcą i zarządzanym w jednej osobie, sam w pełni odpowiadasz za Siebie, nie podtrzymuje cie już system. Dzięki temu też jesteś Wolny ...jednak, z drugiej strony, na nikogo nie możesz już przerzucić odpowiedzialności za swoje życie:) Potrzeba mieć tu stabilne wartości, mocno trzymać ster...na Cel, mieć go cały czas przed oczami. Trzeba umieć Być ze Sobą:)
Tu na wsi jest zupełnie inny Rytm życia. W osadzie jesteśmy dopiero 4 miesiące, myślę, że cały czas uczę się żyć po nowemu, aby przywrócić naturalny rytm. Nie ma tu mowy o pośpiechu, gdyż „po przesadzeniu” każda „roślina” indywidualnie potrzebuje innego czasu i stopniowej rekonwalescencji:) Jako kobieta „z miasta” jest mi o tyle łatwiej, że mam u boku Męża: silnego i stabilnego mężczyznę, który od małego bardzo dobrze zna wieś, bardzo wiele potrafi i niewiele jest go w stanie zaskoczyć :)
Przede wszystkim jednak myślę, że Życie na wsi to „ BARDZO DOBRY i wymagający NAUCZYCIEL”, który bardzo szybko stawia nas na właściwym miejscu, ucząc pokory, odpowiedzialności i innego spojrzenia na świat :) <serce>

*
Mario, bardzo serdecznie Cię Witamy <kwiat> <slonce> <kwiat>
iwona-123

Postprzez Maria » 04 Sty 2016, 10:14

Chciała bym dowiedzieć się więcej: jak kupić, jakie dodatkowe sa koszty, czy jest jeszcze ziemia do kupienia itd.
Powiem szczerze ze po przeczytaniu wiadomosci i zobaczeniu mapki tak cieplo na sercu mi sie zrobilo.
Mieszkam w Szwecji i na poczatku tu planowalam nabyc moj hektar ale problem w tym ze tu nie ma Anastazjowcow !
Znalazlam jedna stronke z opisem książek Megre ale autor strony chyba o niej zapomnial poniewaz nie odpowiada na meile. A szkoda :(
No zobaczymy gdzie moj hektar jest :) jak jest to napewno sie odnajdziemy :)

Pozdrawiam was serdecznie i zycze wszystkiego naj naj w nowym roku oraz pieknego obrazowania :)
Maria :D
Awatar użytkownika
Maria

Miejscowość: Ystad
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez iwona-123 » 05 Sty 2016, 00:00

Witaj Mario <slonce>

Ziemi jest u nas dostatek, a komu spodoba się:) może i znaleźć coś dla siebie, działki są bardzo różne...

Jeśli chodzi o możliwość obejrzenia lub kupna działek to w/w warunki i ceny są nadal aktualne.
Cieszymy się bardzo, że ustawa dotycząca ustroju rolnego, która miała wejść z końcem ubiegłego roku, wejdzie w życie dopiero od 1 maja 2016 r. tak więc do końca kwietnia 2016 r. można jeszcze swobodnie kupować ziemię na starych zasadach !!! Później może być różnie? Więcej na ten temat piszemy w wątku: viewtopic.php?f=17&t=1642

wiele informacji znajdziesz na stronie osady„Aleje Cedrowe”: http://vk.com/alejecedrowe

dodatkowe zdjęcia możesz też obejrzeć u nas: http://vk.com/iwonaipiotr

W marcu planujemy w osadzie organizację zjazdu (o tym jeszcze napiszemy).

(w razie dodatkowych pytań proszę o kontakt telefoniczny lub na priva)

Pozdrawiamy serdecznie

Iwona i Piotr <kwiat>
iwona-123

Postprzez Piotr K » 13 Sty 2016, 10:59

Najblizsze umawianie na akty notarialne sprzedaży od 11 do 29 kwietnia 2016 r.

Po wyborze numeru działki notariusz potrzebuje do 5 dni roboczych dla zgromadzenia wpisów i zaświadczeń o przeznaczeniu działek w planie zagospodarowania przestrzennego gminy.

Kolejne terminy najprawdopodobniej w końcu 2016 r.
Ostatnio edytowany przez Piotr K, 12 Maj 2016, 11:09, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Piotr K

Postprzez iwona-123 » 25 Sty 2016, 15:50

Szczegółowe informacje o marcowym zjeździe
zamieściliśmy w ogłoszeniu pn: "Wiosenny zjazd Bratnich Serc" w osadzie "Aleje Cedrowe":
viewtopic.php?f=25&t=1663

oraz na vk.com:
http://vk.com/alejecedrowe
iwona-123

Postprzez Piotr K » 13 Mar 2016, 13:01

Kilka pytań i odpowiedzi

Jaki status posiadają wydzielone działki (budowlane, rolne, siedliskowe itp.)?
- są to działki rolne siedliskowe

Czy aby rozpocząć budowę domu trzeba będzie uzyskać jakieś dodatkowe zezwolenia poza standardowym pozwoleniem na budowę (np. zmiana miejscowego planu zagospodarowania, odrolnienie itp)?
- Działki są objęte aktualnym planem zagospodarowania przestrzennego który umożliwia zabudowę zagrodowa na działkach powyżej 1 ha użytków rolnych. Możliwość budowy siedliska rolnego tj domu wraz budynkami gospodarczymi.
Pierwszy krok to wizyta w Wydziale Architektury Starostwa w Drawsku i celem zlozenia wniosku o pozwolenie na budowe domu.

Jak z możliwością podłączenia do sieci energetycznej, wodociągowej, wykopaniem studni?
- Przez działki przechodzi linia energetyczna oraz transformator wiec nie ma z podłączeniem problemu. Sieć wodociągowa??? Studnia..

Jaki jest roczny podatek od działki?
-Od działek rolnych podatek rolny jest b. niski.
Ostatnio edytowany przez Piotr K 15 Sie 2017, 20:37, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Piotr K

Postprzez Piotr K » 30 Mar 2016, 01:04

Działki 28 i 31 o obszarze łącznym 15ha są prawnie podzielone.
Ostatnio edytowany przez Piotr K, 12 Maj 2016, 11:08, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Piotr K

Postprzez apek » 01 Kwi 2016, 20:32

Czy ktoś już nabył ziemię i mieszka w osadzie? (oprócz Iwony i Piotra) <kowboj>
Awatar użytkownika
apek

Miejscowość: Białystok

Postprzez iwona-123 » 02 Kwi 2016, 12:01

Mateuszu,

Mamy kilka zdecydowanych Rodzin
chętnych do Współdziałania i Współtworzenia !!!

<kwiat> <serce> <bird> <slonce> <bird> <serce> <kwiat>

Akty notarialne sprzedaży będą podpisane już za kilka dni <slonce>
(zdążymy przed ustawą o wstrzymaniu sprzedaży !!! :) )

Cieszymy się Bardzo z podobnie-myślących Sąsiadów <zgoda> <bird>
to Niesamowite Współdziałać i Współtworzyć Wspólnie !!!
doświadczyliśmy tego podczas Zjazdu
oraz podczas wielu Niesamowitych spotkań z Ludźmi...

pozdrawiamy serdecznie
Iwona i Piotr

http://vk.com/alejecedrowe
iwona-123

Następna

Wróć do Poznajmy się

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości