Maciej - witam z pięknej miejscowości w sąsiedztwie Łodzi.

Tutaj można napisać o sobie. Miejsce do znalezienia przyjaciół lub drugiej połówki :-)

Moderator: Administrator

Maciej - witam z pięknej miejscowości w sąsiedztwie Łodzi.

Postprzez Maciej_Stara Gadka » 11 Cze 2018, 10:34

Witam.
Mieszkam w miejscowości Stara Gadka w gminie Rzgów koło Łodzi.
Przez środek mojej wsi przepływa Ner, łąki są od wielu lat pozostawione "samopas" co przełożyło się na powrót bażantów, kuropatw, dzików, saren i mnóstwa ptaków (włącznie z Sokołami :) ).
Do serii "Anastazja" zbierałem się przez jakiś czas, znajomi mówili, że czytali i są zachwyceni inni podeszli do książek na chłodno, ja natomiast kiedy zacząłem czytać to poleciałem całość w kilka dni ;)
Zdecydowana większość (może ponad 90%) jest w zgodzie z tym co czuję, więc książki i wiedzę w nich zawartą chłonąłem z zapartym tchem i wielką radością.
Staramy się z żoną uprawiać warzywa i część owoców na własne potrzeby, jedynie w naturalny sposób, stosujemy Astvit, który sami "produkujemy" z postaci suchej i Florovit, czasem YARA MILA Hydrocompleks. Drzew jest dużo, więc ogniska są na porządku dziennym, ostatnio zacząłem współpracować z łąką i częściowo wykosiłem drogę, którą można jeździć traktorem i miejsce do ognisk bliżej rzeki, ew. do wędkowania w Nerze.
Niedługo wszystko będzie gotowe i może ktoś skusi się na wspólne ognisko w dolinie Neru, tylko komary są wielkości wróbli, więc proponuję jakiś bajer na odstraszanie, osobiście używam https://www.drogeriaolmed.pl/product-zul-14561-ZIAJA-ANTYBZZZ-plyn-przeciwko-insektom-100-ml.html?utm_medium=referral&utm_source=ceneo&utm_campaign=niepromowane (strona przypadkowa, chodziło mi jedynie o pokazanie produktu), sprawdza się rewelacyjnie chyba nawet na ślimaki bo też uciekają biegiem :lol:.
Poniżej zamieszczam link do filmu na YT z łąkami przy Nerze, to co widać pod koniec to powiększone miejsce pod własne uprawy.
https://www.youtube.com/watch?v=9WJZDVcA6Ag - filmik nakręcony w 15 maja 2018.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów.
"W braku tego czym nie jesteś,
to czym jesteś
zaistnieć nie może"
Maciej_Stara Gadka

Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Re: Maciej - witam z pięknej miejscowości w sąsiedztwie Łodz

Postprzez Piechota Marek » 11 Cze 2018, 10:55

Siemanko Maciej <kowboj>
Zazdroszczę okolicy bo ja mieszkam jeszcze w mieście.
Na komary i kleszcze fajnie działa natarcie się liśćmi wrotyczu, a jeszcze lepiej olejek z drzewa herbacianego, najlepiej pomieszany z innymi olejkami o podobnym działaniu.
Awatar użytkownika
Piechota Marek

Miejscowość: opolskie
Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Re: Maciej - witam z pięknej miejscowości w sąsiedztwie Łodz

Postprzez Maciej_Stara Gadka » 11 Cze 2018, 12:45

No niby wiem, ale jakoś łatwiej mi kupić niż samemu się wziąć :) Mam dokładną rozpiskę jakie olejki od jakiego wieku dziecka, baza z oleju ze słodkich migdałów, wszystko w atomizer i gotowe ;)
"W braku tego czym nie jesteś,
to czym jesteś
zaistnieć nie może"
Maciej_Stara Gadka

Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Wróć do Poznajmy się

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości