Dobry wieczur

Tutaj można napisać o sobie. Miejsce do znalezienia przyjaciół lub drugiej połówki :-)

Moderator: Administrator

Dobry wieczur

Postprzez LuKa » 14 Kwi 2017, 21:29

Witam serdecznie,

nazywam sie lukasz (31) i nigdy sie nie uczylem pisac albo czytac po polsku. Jak mialem 3 latka to wyjechalismy (z Tarnowskich Gor)do niemczech z mamom, tatem i bratem. Teraz mieszkam okolo Hamburga z mojom zonom Karoline (30). Razem szukamy mjejsca do odzywiana matka ziemia. Kochamy oboje vizije anastazji.

Wlasnie planujemy wyjechac do polski (jesze nie na stale) w lipzu na mjejsce okolo czenstochowy. Tata mi aktualnie powiedzial ze kuzynka od niego moze bendzie sprzedawac dzialke (8-10 ha). Juz od 40 lat tam nic nie bilo ruchane.

Pozatym mamy czas zeby wstompic i poznac inne osady.

My oboje mamy takze doswiadszenie w budowaniem z glinom. Bylismy 2016 w Wales i uczylism my jak budowacz takie pienkne budynki (Eco Village Lammas), wienc moglismy nawet pomuc, gdy by byla potszeba.

Mamy na mysili moze te osady poznac: zachodniopomorskie, Lubuskie, Podlaskie i Malopolskie.
Jakos mi troche cienszko znajsc kontakty do tych osadach, doteraz tylko wykrylem Iwonne Kasperek-B. z zachodniopomorskiego. Moze ktos z was zna kontakty? To by bilo dlamnie bardzo superowo!!!! <serce>

Pozdrawiam wszystkich z Hamburga,
LuKa
LuKa

Miejscowość: Hamburg
Rodowe Siedlisko/Wioska: Chętnie dołączę do powstającej grupy/osady

Re: Dobry wieczur

Postprzez kwiat bzu » 17 Kwi 2017, 13:44

Witaj Łukasz <slonce> Cieszę się że Polacy chcą wracać z zagranicy i osiedlać się w Polsce <kwiat>
TU masz kontakt do Tomka i Grzegorza którzy po sąsiedzku z Osadą Aleje Cedrowe tworzą swoją osadę
"Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane osiedleniem się przy lesie i czystym jeziorze. Osoby, które całym sercem zapragnęły żyć według idei Anastazji z "Dzwoniących cedrów Rosji".
Jesteśmy dwiema rodzinami z dziećmi, które zapoczątkowują osadę "Słoneczne Wzgórza" w północno-zachodniej Polsce.
Więcej informacji o ziemi i o nas pod numerami telefonów:
Grzegorz: 516 562 059 i Tomasz: 721 590 634"
Awatar użytkownika
kwiat bzu

Miejscowość: Białystok, Olsztyn
Rodowe Siedlisko/Wioska: Tworzę Rodowe Siedlisko

Postprzez cedrowy » 18 Kwi 2017, 16:45

Dziękujemy Elu za szybką odpowiedź :) Może się przyda Łukaszowi i już poczynił jakieś plany przez te kilka dni.
My postaramy się w przyszłym tygodniu rozszerzyć opis osady. Zapewne będzie mapka, jakieś zdjęcia, słowo wstępne, czyli podstawowe zasady, które chcielibyśmy, żeby wśród najbliższych nam osób były uważane za normalne i nie powodowały skoku ciśnienia i żywych dyskusji (np. jedzenie - niejedzenie mięsa/zwierząt, hodowla zwierząt, itd).

Dzwoń, pisz Łukaszu, czekamy za zdecydowanych ludzi oddających idei Anastazji swoje całe serce. Na ludzi chcących działać już, nie tylko na etapie marzeń :)

Pozdrawiamy serdecznie,
T. i G. z rodzinami, Słoneczne Wzgórza <slonce>
cedrowy

Postprzez LuKa » 19 Kwi 2017, 09:56

Moj boze,
mam mokre oczy! I serce cieple. Witajcie drodzy. Mjalem jusz strach ze nikt sie nie odezwie na moje pismo. Dzenkuje wam bardzo. <rose>
Moja zon i ja pragniemy z naszom osadom...jeszcze nie mamy dzieci, bo hcemy wlasinie na wlasnej ziemi, w sensie anastazyji, te zycie zyc. Wszystko innne sposoby zycie wydajom sie nam za bezsens.

Jestem szczery: Szukalismy tutaj w niemczech mjejsca, jusz poznalismy duzo ludzi korzy probujom osade initiowac, ale dotont bez sukcesow...ten rozwoj bendzie tutaj jeszcze dozo czasu potszebowac (min. 10 lat) a to dlanas za dugo, bo my wlasnie widzimy sens zycza w dzieciach, ale tak jak ten swiat sie krencie, nie jest on dla dzieci zrobjony. Jest on zrobjony dla pienendzy i strachy. A z tym hcemy skonczyc!!!!Hcemy popierac inny swiat!!!! Jak wpadlismy na polske?
Nie duge temu, jak odwiedzilysmy mame i tate ( male miasteczko okolo Marburg), i ja ponownie mojim tatowie opowiadalem o naszym
wyzyczonym zyciu...tata mi nagle powiedzal, ze tozynka od niego jeszcze majom 8-10 ha ziemi. 40 lat jusz tam nic nie bilo robione...wienc te mjejsce bilo dla nas od ducha czymane? Dziadek od Karoliny tesz pochodzi z tego rejonu.....aha aha aha....jak puzzle, teraz sie wszystko skladalo.....i teraz siedze tu przsed laptopem i pisze wam, wspanialych ludzi <slonce> <brawo>

Jestesmy bardzo szczensliwe, ze znalazlismy was.
Jak sie poznamy oko w oko, opowiem wam co tutaj sie dzieje....pisanie po polsku dla mnie jesze jest jak adrenalinkick... <serce>

Ja teraz jeszcze nie kapowalem ile osad jest i gdzie one lezom. Mamy czasu aby sie poznac 8-21.7.
Ja bym hcial to planowac. Prszyjedziemy VW T3 mamy tagze namiot i spiwor.....

W ostatnich dni, mijauem Kontakt z Iwonom. To bendzie hyba pierwsze spotkanie.

aha...i co bendzie z tam ziemijom okolo czenstohowy (nowiny slanskie), my myslimy ze to bendzie za malo mjejsca. Roby to tylko sens, w dozej osadzie...gdzie dawamy sobie rady razem.
<luck> <luck> <luck>

Moja glowa jest goranca.
Dzenkuje jeszcze raz za wasze serdeczne witanie <cow>
LuKa
LuKa

Postprzez Dana11 » 19 Kwi 2017, 15:40

Witam wszystkich nowych użytkowników.Anastazją i jej ideami interesuje sie od dawna.Mieszkam w Nysie-opolszczyzna.Szukam gdzies w pobliżu ludzi zafascynowanych rodowymi siedliskami.A może gdzies niedaleko juz funkcjonują? mam 55 lat jestem osoba samotna moze tu bym poznała kogoś kto podobnie myśli... <serce>
Dana11

Połówki: Poszukuję Mężczyzny-Boga
Rodowe Siedlisko/Wioska: Szukam swojego miejsca

Postprzez cedrowy » 20 Kwi 2017, 07:39

Jesteśmy sąsiadami Alei Cedrowych, do nas tylko skok przez las :) Pewnie jakieś 2 km. Także nie będziecie mieć problemu z jazdą po Polsce w odwiedziny.
My również się cieszymy, że przybywają osoby widzące sens w nowym nauczaniu dzieci oraz kształtowaniu przyszłości i przestrzeni pod ich dobry rozwój. To dla nas podstawa.
cedrowy

Postprzez LuKa » 20 Kwi 2017, 12:36

Witam was serdecznie,

okay no to teraz hyba zlapalem: Aleje Cedrowe i Sloniczne Wzgorza som sasiadami! no to jest idealne!!! <tak> razem mozna duzo wjence wyksztaucic...to widac tesz na tym prszykladu:

Jest to krotki filmik naszego budowania "Roundhouse with reciprocal Roof" w Wales 2016, nagrany od mandy, bardzo faina osoba z thailandi. Blismy malom grupom i zbudowalismy szkielet tego domka...bardzo fajnie, osondzcie sami:

https://www.youtube.com/watch?v=azjqbjL ... e=youtu.be

<szron> tutaj swieci tak fainie <slonce>
LuKa
LuKa

Postprzez LuKa » 21 Kwi 2017, 08:53

Zeby dowiedzieliscie jak taki gotowy domek wyglonda (moze jeszcze nie jest taki znany, ten styl budowania dla wiele ludzi), wklejiyem link na dole. Hodzi ten filmik o ziemiance od charlie i magg. Poznalismy ich tez w ecovillage lammas 2016. Pozatym poznalismy Simon Dale i uczylismy sie od niego budowac Roundhouses.

Nasze marzenie jest maly (60qm albo mniej) Roundhouse zbudowac i zycz w nim.

https://www.youtube.com/watch?v=r5u-j1wvHX0

Dozo pociechy z tym filmikiem....
Myslie ze na osadzie taki domek by byl realistyczny zbudowac...?! <luck>

Na dodatek jeszcze faina strona:

http://naturalhomes.org/

<uklon>
LuKa

Postprzez Opium » 29 Kwi 2017, 07:21

Okrągły a to duży plus. Kiedyś tylko takie budowano ale w czasach pieniędzy liczy się oszczędność i wykorzystanie powierzchni.

Plany planami a pomysły często kwitną i się zmieniają, zobaczymy co wybudujesz :) Ja kiedyś marzyłem o wielkim domku gdzie pomieszczę całe pokolenia, dzisiaj marzę o takim , tyle, że okrągłym:

https://www.youtube.com/watch?v=nCKkHqlx9dE&t=499s
Człowiekowi słabemu imponuje siła,
człowiekowi silnemu imponuje miłość
Opium

Połówki: Poszukuję Kobiety-Bogini
Rodowe Siedlisko/Wioska: Zapraszam do wspólnego działania

Wróć do Poznajmy się

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość